15:08 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Tačiau kartu kai kurios išsivysčiusios Vakarų Europos valstybės nemaloniai nustebino Rusiją visoje šioje pandemijos situacijoje, mano Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Gutenevas

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Iš kai kurių valstybių buvo sunku tikėtis to, kas joms galiausiai nutiko pandemijos metu, sakė interviu Sputnik radijui Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos atstovas Vladimiras Gutenevas.

  Daktarai kovoja su koronavirusu
  © Sputnik / Валерий Мельников

  "Mano manymu, kai kuriose šalyse jau matoma šviesa tunelio gale — Kinijos gana gera situacija, manau, panašiai ir Japonijoje bei Pietų Korėjoje, tačiau yra keletas Vakarų Europos šalių, kurios mus visus labai nustebino. Mes manėme, kad ten aukščiausio lygio medicina, aukštas gydytojų profesionalumas ir jos yra pasirengusios bet kokiems iššūkiams, tačiau situacija pasirodė esanti kitokia... Mes matome, kad situacija yra nepaprastai sunki", — sakė deputatas.

  Jo manymu, "ne be euroatlantininkų pagalbos" tarptautinės institucijos sugriuvo arba jų statusas labai susilpnėjo.

  "Mes nematome Saugumo Tarybos posėdžių, kuriuose pagrindinės JT pasaulio šalys rengė sukoordinuotą politiką. Mes nematome aktyvaus darbo PPO — ji kažkaip labai tyliai užmigo letargo miegu, stengdamasi nepastebėti jokių hegemoninių sankcijų potencialioms ar aukoms, ar oponentams. Ir dabar kiekviena šalis, siekdama savo valstybės interesų, stengiasi kuo labiau sumažinti problemas uždarydama sienas, susisiekimą, neteikdama savo išteklių kaimynams, jei savoje teritorijoje nėra didelių problemų", — priminė jis.

  Anot jo, išimtis yra Kinija, kuri aktyviai padeda daugeliui šalių (tarp jų ir Europos), ir Rusija, kuri teikė pagalbą Kinijai, Iranui ir dabar Italijai.

  "Aš jau gavau daug pranešimų iš partnerių... su nuoširdžiais padėkos žodžiais, kur tarp eilučių buvo jaučiamas kartėlis ir tam tikras gėdos jausmas dėl to, kad, kitaip nei NATO partnerės, didelę pagalbą suteikė Rusija. Tačiau artėjantis balsavimas dėl sankcijų Rusijai pratęsimo — žmonės, nuleidę akis ​​žemyn, sako, kad labai nenorėtų, kad vyriausybė vėl prieštarautų savo verslo interesams ir savo gyventojų interesams", — teigė Gutenevas.

  G20 pirmą kartą istorijoje surengė nuotolinį viršūnių susitikimą internete, diskusijos tema buvo COVID-19 pandemija ir jos ekonominės pasekmės. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat dalyvavo nuotolinėje konferencijoje.

  Susitikimas buvo uždaras, tačiau po viršūnių susitikimo daugelis dalyvių paviešino savo pozicijas ir kalbų ištraukas svarbiausiais klausimais.

  Galiausiai lyderiai išskyrė dvi pagrindines veiklos kryptis: bendradarbiavimą tiesioginės kovos su COVID-19 srityje ir priemones socialinėje ir ekonominėje srityje siekiant sumažinti neigiamą pandemijos poveikį.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija parodė Italijoje dirbančius Rusijos kariškius
  Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, Europos Sąjunga, Rusija

  Svarbiausios temos