14:55 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidinės Lenkijos sienos uždarytos dėl koronaviruso pandemijos. Užsieniečiai skuba į savo šalis, statybose dirbę ukrainiečiai irgi palieka šalį

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Dėl koronaviruso uždarius ES šalių sienas, gali būti sunaikintas vienas iš Lenkijos ekonomikos sektorių, rašo "Bloomberg".

  Kaip pažymi straipsnio autorius, kalbama apie statybų sektorių, kuriame dirba 40 tūkst. žmonių ir kuris sudaro aštuonis procentus Lenkijos BVP. Dabar jis susiduria su "precedento neturinčia problema" dėl Ukrainos darbo jėgos. Dėl koronaviruso pandemijos ukrainiečiai pamažu išvyksta iš Lenkijos į savo tėvynę, o kiti darbuotojai negali ten patekti.

  Dabar Lenkijos valdžia rengia ekonomikos stimuliavimo priemonių rinkinį, kad būtų išvengta nuosmukio ir išsaugotos darbo vietos. Savo ruožtu statybų sektorius prašo sušvelninti įprastas sąlygas ir laikinai panaikinti tam tikrus mokesčius ir rinkliavas.

  Šiuo metu Lenkijoje galioja griežtas karantinas, sienos uždarytos. Siekdama bent šiek tiek sušvelninti koronaviruso poveikį, Lenkijos valdžia pratęsė darbo vizas užsieniečiams, kurie vis dar lieka šalyje.

  Anot Lenkijos statybos sektoriaus, kurio apimtis siekia 200 milijardų zlotų (daugiau nei 44 milijardus eurų), atstovų, apie 20 procentų šiame sektoriuje dirbusių ukrainiečių dabar paliko Lenkiją ir jie negrįš, kol bus atidarytos sienos, o tai gali užtrukti ne vieną mėnesį. Kai kuriais skaičiavimais, prieš pandemiją Lenkijoje dirbo du milijonai Ukrainos piliečių. Be to, vis daugiau darbuotojų turi nedarbingumo pažymas.

  Dabar daugeliui statybviečių kyla pavojus būti uždarytoms dėl to, kad darbuotojams yra nustatytas koronavirusas, o jų kolegos privalo karantinuotis 14 dienų.

  "Bloomberg" teigimu, Lenkijoje dabar tikimasi didžiausio sergamumo rodiklio, ir jei epidemijos mastas taps panašus į tą, kuris dabar matomas kai kuriose Vakarų Europos šalyse, verslas susidurs su rimtomis problemomis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 465 tūkst. žmonių, daugiau nei 21 tūkst. mirė.

  Dar šia tema

  Ekspertų prognozė: lietuviškos kilmės prekių eksportas gali smukti 17 %
  Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos
  Lietuvos bankas dėl pandemijos prognozuoja 20% ekonomikos nuosmukį
  Tegai:
  ukrainiečiai, karantinas, koronavirusas, Lenkija

  Svarbiausios temos