18:49 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo sinologas Aleksejus Maslovas, svarbiausias Pekino sėkmės veiksnys buvo visuomenės pasitikėjimas

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Tarp Kinijos valdžios ir gyventojų kilęs pasitikėjimas prisidėjo prie šalies sugebėjimo susidoroti su koronaviruso epidemija. Tokį požiūrį interviu "Parlamentskaja gazeta" išsakė sinologas Aleksejus Maslovas.

  "Svarbiausias dalykas yra stabilus abipusis vyriausybės ir žmonių pasitikėjimas. Tai nerodo politinės ar socialinės sistemos pranašumų. Pasitikėjimas gali vyrauti šalyje, kad ir kokia joje būtų valstybinė sistema — tai rodo, kaip tiksliai centrinė ir regioninė valdžia laikėsi pažadų prieš epidemijos protrūkį", — kalbėjo Maslovas.

  Anot jo, Kinija jau keturiasdešimt metų uždirba savo gyventojų pasitikėjimo kreditą.

  Italija epidemijos metu
  © Sputnik / Алессандро Рота

  Ekspertas įsitikinęs, kad šį "streso testą" sistema įveikė sėkmingai: pareigūnai patys vyko į ligonines pas infekuotus žmones, vaikščiojo gatvėmis dėvėdami kaukes, parodė piliečiams, kaip tinkamai elgtis epidemijos metu, ir žmonės jais patikėjo.

  Kitas pagrindinis veiksnys, pasakos Maslovo, buvo maksimalus procesų kompiuterizavimas ir informacijos skaidrumas. Valstybinis sveikatos komitetas, regioniniai skyriai ir visos pagrindinės ligoninės kasdien skelbė duomenis apie pacientų skaičių, apie tai, kiek žmonių pasveiko ir mirė.

  Be to, buvo įtrauktos ir medicinos duomenų bazės — kiekvienas galėjo sužinoti giminaičio, kuris, pavyzdžiui, išvyko į kitą provinciją, likimą. Aktyviai veikė ir telemedicinos sistema, pabrėžė analitikas.

  "Šiuo atžvilgiu reikia turėti omenyje, kad Kinija kompiuterizacijos ir skaitmeninimo srityje yra dešimtmečiais priekyje, palyginti su daugeliu kitų šalių", — pabrėžė Maslovas.

  Be to, Pekinas sugebėjo greitai susidoroti su klastotėmis dėl infekcijos plitimo. Visos šios priemonės padėjo šaliai greitai sustabdyti epidemiją.

  Dar šia tema

  Lietuviai, jums siuntinys. Kaip "baisi" Kinija sutiko padėti Vilniui
  Ekspertas papasakojo apie veiksmingas kovos su COVID-19 priemones Kinijoje
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija, Pekinas

  Svarbiausios temos