20:42 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Praėjusią savaitę JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas paragino G20 vadovus panaikinti sankcijas, kurios neleidžia aprūpinti šalis maistu, medicininėmis priemonėmis ir būtiniausiomis prekėmis, plintant koronavirusui

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. JT Generalinės Asamblėjos prezidentas Tijjani Muhammad-Bande interviu RIA Novosti pasisakė už būtinybę panaikinti sankcijas, kurios koronaviruso pandemijos kontekste dar labiau apsunkina pažeidžiamiausių šalių padėtį viruso plitimo požiūriu.

  Praėjusią savaitę JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas paragino G20 vadovus panaikinti sankcijas, kurios neleidžia aprūpinti šalis maistu, medicininėmis priemonėmis ir būtiniausiomis prekėmis, plintant koronavirusui.

  Kitą dieną nuolatinės Rusijos, Kinijos, Irano, Sirijos, Šiaurės Korėjos, Kubos, Nikaragvos ir Venesuelos atstovybės JT išsiuntė laišką Guteresui prašydamos reikalauti visiškai ir nedelsiant panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo šalims kovoti su koronavirusu COVID-19.

  "Manau, kad JT raginimas yra labai aiškus dėl sankcijų panaikinimo, ypač sankcijų, kurios apsunkina pažeidžiamiausių asmenų padėtį... Manau, kad tai yra svarbu", — sakė Muhammad-Bande.

  "Viskas, kas padės sušvelninti kančias, yra svarbu, ir JT paragino padaryti viską, kad būtų užtikrinta pagalba tiems, kurių situacija blogiausia", — sakė JT Generalinės Asamblėjos prezidentas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 634 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirė beveik 30 tūkstančių žmonių.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyti 484 koronavirusine infekcija užsikrėtę asmenys
  ULAC vadovas atskleidė, kokie asmenys dažniausiai nesilaiko karantino taisyklių
  Tegai:
  JT Generalinė Asamblėja, koronavirusas

  Svarbiausios temos