06:47 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Tarp kita ko specialistas patarė saviizoliacijos metu kasdien registruoti šuns suvalgyto maisto kiekį, įskaitant skanėstus

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Rusijos kinologijos federacijos prezidentas Vladimiras Golubiovas patarė neperšerti šunų, nes jie neturi kur išeikvoti energijos dėl vaikščiojimo apribojimų, praneša RIA Novosti.

  Įvedus karantiną ir apribojimus, vaikščioti tiek su šeimos nariais, tiek su augintiniais patartina toliau nuo žmonių. Tai daroma siekiant užkirsti kelią greito koronaviruso plitimo grėsmei.

  "Kad šunys nepriaugtų perteklinio svorio dėl galimo sumažėjusio aktyvumo, sumažinkite kasdienį augintinio maisto racioną. Antsvorio turintys šunys yra labiau linkę į ligas, antsvoris gali žymiai sutrumpinti augintinio gyvenimo trukmę", — teigė jis.

  Saviizoliacijos metu jis patarė kasdien registruoti augintinio suvalgyto maisto kiekį, įskaitant skanėstus.

  "Norėdami tai padaryti, šerdami šunį naudokite matavimo indą. Taip bus lengviau sekti dienos pašaro normą. Nepamirškite apie fizinį krūvį, kuris padės išlaikyti svorį tame pačiame lygyje", — sakė kinologas.

  Jis taip pat pataria šunų savininkams pasirūpinti augintinio maisto atsargomis, daugiau bendrauti ir žaisti su augintiniu, mokyti jį naujų komandų.

  "Karantino metu turite pasirūpinti pakankamu šunų ėdalo kiekiu. Šis produktas yra ypač svarbus tiems, kurių augintiniai dėl sveikatos priežasčių laikosi specialios dietos, taip pat tiems, kurių augintiniai atsisako valgyti kitus jiems neįprastus prekės ženklo produktus. Pasirodo, kad gyvūnui patiria daug streso, todėl pirmiausia rekomenduojame pasirūpinti atsargomis", — pasakojo kinologas.

  Anot jo, patartina įsigyti skanėstų ir mokomųjų žaislų, taip pat pakankamo kiekio higienos priemonių.

  Kalbant apie augintinių sveikatą, jei augintinis jaučia nedidelį negalavimą arba kyla klausimų veterinarijos gydytojui, kinologas ragina esant dabartinėms sąlygoms pirmiausia kreiptis į veterinarijos gydytojus internetu.

  Kinologas taip pat priminė, kad bendravimas su gyvūnu padeda savininkams nusiraminti, sumažina streso lygį, padidina laimės ir energijos lygį.

  Remiantis Džonso Hopkinso universiteto statistika, daugiau nei 785 tūkst. žmonių susirgo COVID-19, mirė apie 37 tūkst., 165 tūkst. pacientų pasveiko. Pirma pagal mirusiųjų skaičių yra Italija (daugiau nei 11 tūkst. mirusiųjų), po jos — Ispanija, Kinija, JAV ir Prancūzija.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Pirmą kartą istorijoje mokslininkai atjaunino žmogaus ląsteles
  Mokslininkai įvardijo koronavirusą komplikuojančią ligą
  Tegai:
  maistas, augintiniai, saviizoliacija

  Svarbiausios temos