02:37 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Savadarbes kaukes reikia keisti kas dvi valandas. Be to, svarbu įsitikinti, kad kaukė tvirtai priglunda prie veido

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Galima pasidaryti medicininę kaukę namuose, geriausia naudoti kelių sluoksnių marlę, ji turėtų tvirtai priglusti prie veido, o šias kaukes galima skalbti su įprastais milteliais ir verdančiu vandeniu ir vėl naudoti, sako RIA Novosti apklausti gydytojai.

  "Tinka medvilniniai audiniai, geriausia marlės, nuo trijų iki penkių sluoksnių", — sakė mamologė ir onkologė Natalija Germanovič.

  Marlė gerai praleidžia orą, o tai yra labai svarbu, be to, ji gerai veikė Antrojo pasaulinio karo metais, pažymėjo Sečenovo universiteto Infekcinių ligų katedros vedėja Jelena Volčkova.

  Kaukes iš marlės, ekspertų teigimu, galima plauti ir naudoti dar kartą. "Skalbti su įprastais milteliais, geriausia — aukštoje temperatūroje, o po to išlyginti", — sakė ji.

  Savadarbes kaukes reikia keisti kas dvi valandas. Be to, svarbu įsitikinti, kad kaukė tvirtai priglunda prie veido, patikslino Volčkova.

  Anksčiau žmogaus teisių kontrolierė Tatjana Moskalkova teigė, kad medicininių kaukių trūkumas juntamas beveik visuose Rusijos regionuose.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 690 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Šalyje gaminamas milijonas inovatyvių kaukių-filtrų medikams
  Skvernelis pranešė apie piliečių pargabenimo į Lietuvą nutraukimą
  Tegai:
  saugumas, kaukės, koronavirusas

  Svarbiausios temos