02:22 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Kaip pažymėjo Kinijos URM atstovė, nuo pat viruso plitimo pradžios šalis laikėsi atviros, skaidrios ir atsakingos pozicijos, laiku dalijosi informacija apie koronavirusą su PSO ir kitomis šalimis, tarp jų ir JAV

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Kinija nėra suinteresuota skleisti melagingą informaciją apie koronaviruso pandemiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Hua Chunying.

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas aptarė pasaulinę koronaviruso pandemiją ir apkaltino Rusiją bei Kiniją dezinformacijos apie ją skleidimu.

  "JAV valdininkai sako, kad Kinija platina melagingą informaciją ir propagandą. Aš nežinau, kokią informaciją jie laiko melaginga? Kinijos sėkmę kovoje su pandemija ar humanitarinę Kinijos pagalbą kitoms šalims?" — per trumpąją konferenciją sakė Hua Chunying, komentuodama Pompėjaus ir Stoltenbergo pareiškimus.

  Ji pažymėjo, kad Kinija nuo pat viruso pradžios laikėsi atviros, skaidrios ir atsakingos pozicijos, laiku dalijosi informacija apie koronavirusą su PSO ir kitomis šalimis, tarp jų ir JAV.

  "Mes neturime nei jėgų, nei noro vykdyti vadinamąją dezinformacijos kampaniją", — pabrėžė KLR Užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Diplomatė pridūrė, kad Kinija nuoširdžiai tikisi, jog JAV kuo greičiau sugebės įveikti koronavirusą ir užtikrins amerikiečių gyvybės ir sveikatos saugumą.

  Remiantis Džonso Hopkinso universiteto statistika, daugiau nei 785 tūkst. žmonių susirgo COVID-19, mirė apie 37 tūkst., 165 tūkst. pacientų pasveiko.

  Pirma pagal mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičių yra Italija (daugiau nei 11 tūkst. mirusiųjų), po jos — Ispanija, Kinija, JAV ir Prancūzija.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Tarp Vakarų ir Rytų. Ar Rusija ir Kinija turi bendrą ypatingą naftos planą 
  Didžiulės kančios: skalūnų pramonė laisvojo kritimo sąlygomis
  Nausėda susirūpino apsaugos nuo COVID-19 priemonių kokybe
  Tegai:
  dezinformacija, koronavirusas, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos