15:13 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Užfiksuota tikra naminių paukščių vagystės banga, susijusi su gyventojų panika, kuri verčia juos pirkti daug maisto produktų prekybos centruose

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje namų savininkai "skambina varpais": vis dažnesnės vištų ir kiaušinių vagystės iš namų ūkių, rašo "The Daily Mail".

  Tokiu būdu vagišiai bando sutaupyti, nes dėl koronaviruso pakilo maisto produktų kainos.

  Užfiksuota tikra naminių paukščių vagystės banga, susijusi su gyventojų panika, kuri verčia juos pirkti daug maisto produktų prekybos centruose. Ypač didelį ažiotažą sukėlė vištų kiaušinių, kurie tiesiog šluojami nuo lentynų, kainos. Britanijos gamintojų organizacija pabrėžė, kad susiduria su "precedento neturinčia paklausa".

  "Turėti vištų karantino laikotarpiu savo ūkyje pasirodė dvigubai pelninga. Vištų augintojai ne tik turi kiaušinių pačiai šeimai, bet ir gali jų parduoti, o vištų kiaušinių kainos šalyje auga", — pažymima organizacijoje.

  Paskutinį kartą naminių paukščių vagysčių banga Didžiosios Britanijos namų ūkiuose buvo užfiksuota po Antrojo pasaulinio karo. Dabar pasipiktinę ūkininkai palieka sargyboje vilkšunius ir perkelia vištas nakčiai arčiau namų. Daugiausia vagysčių atvejų užfiksuota Lesteryje, Linkolnšyre, Jorkšyre ir Kardifo apylinkėse.

  Ekspertai pataria britams nepanikuoti ir atsiminti, kad vištienos kiaušinių galiojimo laikas yra trumpas, todėl juos kaupti atsargoms yra beprasmiška.

  Jungtinėje Karalystėje karantinas galioja nuo kovo 23 dienos, gyventojams leidžiama išeiti iš namų tik įsigyti būtiniausių prekių, apsilankyti gydymo įstaigose, taip pat išimtiniais atvejais — nuvykti į darbą. Britai turi laikytis mažiausiai dviejų metrų atstumo vienas nuo kito. Karantinas paskelbtas daugelyje Europos šalių.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 530 koronaviruso atvejų, septyni žmonės mirė, septyni pasveiko.

  Karantino režimas respublikoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Kaip perspėjo valdžia, kiekvienas, kuris pažeis jo taisykles, susidurs su rimtomis pasekmėmis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 697 tūkst. žmonių 202 šalyse, daugiau nei 33 tūkst. mirė.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: britas gąsdino policijos pareigūnus, kad serga COVID-19, ir kosėjo ant jų

  Svarbiausios temos