04:12 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Europos Komisijos vadovė pabrėžė, kad visos skubios priemonės, kurių šiuo metu imamasi, turėtų būti taikomos laikinai ir proporcingos krizės lygiui

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen priminė ES valstybėms narėms, kad skubios nacionalinės priemonės, kurių imamasi kovojant su koronaviruso plitimu, neturėtų pažeisti pagrindinių teisių ir laisvių. Praneša RIA Novosti su nuoroda į EK vadovės pranešimą.

  "ES remiasi laisvės, demokratijos, įstatymų viršenybės ir pagarbos žmogaus teisėms vertybėmis. Mes turime jas palaikyti ir ginti net ir šiais sunkiais laikais. Pastarosiomis savaitėmis nemažai ES vyriausybių ėmėsi skubių priemonių krizei įveikti... Svarbu, kad neatidėliotinos priemonės nepakenktų mūsų pagrindiniams principams ir vertybėms", — rašoma dokumente.

  Von der Layen pabrėžė, kad apribojimai neturėtų būti susiję su žiniasklaidos darbu.

  "Demokratija negali veikti be laisvos žiniasklaidos. Svarbu pagarba saviraiškos laisvei... Svarbu, kad žurnalistai galėtų laisvai ir tiksliai atlikti savo darbą, jog galėtų kovoti su dezinformacija ir suteikti piliečiams prieigą prie patikimos informacijos", — pabrėžė Europos Komisijos vadovė.

  Ji taip pat pridūrė, kad visos skubios priemonės, kurių šiuo metu imamasi, turėtų būti taikomos laikinai ir proporcingos krizės lygiui.

  "Be to, vyriausybės turėtų užtikrinti, kad tokios priemonės būtų reguliariai stebimos ir peržiūrimos", — sakė ji.

  Vengrijos parlamentas pirmadienį priėmė įstatymo projektą, kurį anksčiau pateikė ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybė ir kuriuo Vengrijos kabinetui suteikiami papildomi įgaliojimai kovoti su koronaviruso plitimu.

  Įstatymo projektas buvo kritikuojamas vietos opozicijos, žmogaus teisių grupių ir Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro. Jų manymu, valdžios institucijos tiesiog pasinaudojo padėtimi ir suteikė sau papildomų, neribotų galių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 697 tūkstančiai žmonių 202 šalyse, daugiau nei 33 tūkstančiai mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Europa išgyvens epidemiją. Bet ar išgyvens Europos Sąjunga?
  ES užbaigė koronaviruso medicinos priemonių pirkimą
  Tegai:
  teisės, koronavirusas, Europos Komisija (EK), Ursula von der Leyen

  Svarbiausios temos