20:28 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Ekspertai atliko eksperimentą su Siriniais žiurkėnais, kurių ACE2 baltymas yra panašus į žmogaus. Pasak mokslininkų, būtent per jį koronavirusas prasiskverbia į organizmą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Kraujo perpylimas iš žmonių, kurie sirgo koronavirusu, gali padėti gydyti naujus pacientus, rašo "South China Morning Post", cituodamas Honkongo universiteto mokslininkus.

  Ekspertai atliko eksperimentą su Siriniais žiurkėnais, kurių ACE2 baltymas yra panašus į žmogaus. Anot mokslininkų, būtent per jį koronavirusas prasiskverbia į organizmą.

  Tyrėjai implantavo į graužikus SARS-COV-2, po to atrinko pasveikusius, kurių organizme gaminasi antikūnai. Remiantis sergančiųjų krauju, buvo padarytas serumas, kuris vėliau suleistas sveikiems žiurkėnams. Po to ši gyvūnų grupė taip pat užsikrėtė koronavirusu.

  Paaiškėjo, kad panaudojus serumą virusų kiekis užsikrėtusiųjų kūne buvo dešimt kartų mažesnis. Pasak mokslininkų, šis metodas labai palengvintų žmonių gijimo procesą.

  COVID-19 pandemija, kurios pirmieji atvejai nustatyti Kinijos mieste Uhane 2019 metų pabaigoje, apėmė beveik 202 šalis.

  Naujausiais PSO duomenimis, visame pasaulyje užregistruota daugiau nei 750 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 36 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Gydytojai papasakojo, kaip namų sąlygomis pasidaryti medicininę kaukę
  Rusijos kariškiai Italijoje dezinfekuoja gatves — video
  "Būk namie!": kauniečiai gaus brošiūras apie karantino svarbą
  Tegai:
  mokslo tyrimai, mokslininkas, koronavirusas

  Svarbiausios temos