19:33 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Sąjunga taip pat pridūrė, kad atidžiai ištirs ir įvertins neseniai JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pateiktą siūlymą išspręsti krizę Venesueloje

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Europos Sąjunga mano, kad svarbu stiprinti tarptautinę paramą Venesuelai, atsižvelgiant į pasaulinę koronaviruso COVID-19 pandemiją, ir savo ruožtu ketina suteikti tokią pagalbą, praneša RIA Novosti su nuoroda į ES Užsienio reikalų tarybos pranešimą.

  "Būtina kuo labiau sumažinti pandemijos padarinius žmonėms, kuriems reikalingas nacionalinis solidarumas ir vienybė, politinė valia ir dosnumas. Taip pat svarbu stiprinti tarptautinę paramą, kuri yra būtina Venesueloje. Europos Sąjunga tvirtai stovi Venesuelos žmonių pusėje ir teiks paramą šaliai susidūrus su tokia rimta problema", — rašoma dokumente.

  ES taip pat pridūrė, kad atidžiai ištirs ir įvertins neseniai JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pateiktą siūlymą išspręsti krizę Venesueloje.

  "Europos Sąjunga rems visus veiksmus, vedančius į tikrą politinį procesą, kuriuo siekiama taikiai ir demokratiškai išspręsti šią krizę, remiantis patikimais ir skaidriais rinkimais. ES yra įsipareigojusi aktyviai dalyvauti įgyvendinant šį tikslą", — teigiama pranešime.

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad Vašingtonas siūlo iš Nacionalinės asamblėjos narių sudaryti laikinąją vyriausybę Venesueloje, kurią pripažintų ir valdžia, ir opozicija. Po to vyktų rinkimai ir būtų panaikintos JAV sankcijos. Venesuelos užsienio reikalų ministerija sukritikavo ir atmetė tokį JAV pasiūlymą.

  ES ne kartą pabrėžė sankcijų, ypač Venesuelos ir Irano atžvilgiu, netinkamumą, kai pasaulis kovoja su bendra koronaviruso pandemijos problema.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujo koronaviruso pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 750 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 36 tūkstančiai žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Nyderlanduose nuo koronaviruso pasveiko 101 metų moteris
  Rusija sukūrė labai tikslų koronaviruso testą
  Gydytoja papasakojo, ar įmanoma dezinfekuoti kūną alkoholiu
  Tegai:
  koronavirusas, pagalba, Venesuela, ES

  Svarbiausios temos