18:15 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Ši medžiaga padės išvengti klaidų, kurių gali pasitaikyti, jei tyrimas parodo, kad žmogus neužsikrėtęs koronavirusu, tačiau iš tikrųjų infekcija yra

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Europos Komisijos mokslininkai sukūrė medžiagą COVID-19 tyrimų tikslumui patikrinti ir yra pasirengę nusiųsti ją į Europos Sąjungos laboratorijas, rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva su nuoroda į EK pranešimą.

  "Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kad būtų galima išvengti klaidingų koronaviruso tyrimų", — sakoma pranešime.

  Ši medžiaga padės išvengti klaidų, kurių gali pasitaikyti, jei tyrimas parodo, kad žmogus neužsikrėtęs koronavirusu, tačiau iš tikrųjų infekcija yra.

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Šiandien apie 3 tūkst. kontrolinės medžiagos pavyzdžių yra paruošti gabenti į ES šalių tyrimų laboratorijas, praneša EK.

  "Greiti ir patikimi laboratoriniai tyrimai yra mūsų kovos su koronavirusu strategijos pagrindas. ES mokslininkų darbas kuriant kontrolinę medžiagą bus išbandytas atliekant iki 60 milijonų laboratorinių tyrimų visoje Europos Sąjungoje. Tai yra didelis mūsų tyrėjų pasiekimas, kuris bus pagrindinis mūsų pasitraukimo strategijos pagrindas, kai ateis laikas pradėti panaikinti socialinio atstumo priemones", — pranešime cituojami Europos Komisijos narės sveikatos ir maisto saugos klausimais Stellos Kyriakidou žodžiai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 750 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 36 tūkstančiai žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  EK pateikė rekomendacijas dėl sienų apribojimų, susijusių su koronavirusu
  EK vadovė: kovos su COVID-19 priemonės neturi pažeisti teisių ir laisvių
  Tegai:
  ES, koronavirusas, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos