17:57 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Banko ekonomistai pažymi, kad dabartinė krizė parodė, jog pasaulis per kelias savaites gali pasikeisti neatpažįstamai

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Naujo koronaviruso protrūkio padariniai visame pasaulyje gali sukelti biologinių pasų, kurie užtikrins šalių saugumą ir taps į juos atvykstančių piliečių sveikatos įrodymu, įvedimą rašomas RIA Novosti prieinamoje "Deutsche Bank" medžiagoje.

  Banko ekonomistai pažymi, kad dabartinė krizė parodė, jog pasaulis per kelias savaites gali pasikeisti neatpažįstamai. Todėl, jų manymu, nenuostabu, kad po COVID-19 protrūkio šalys nenoriai atvers sienas išoriniam pasauliui.

  "Turizmas greičiausiai bus paskutinė pramonės šaka, kuri atsigaus. Šalys labai stengėsi, kad nugalėtų virusą savo teritorijoje, todėl jos labai nenoriai atvers sienas, neturėdamos įrodymų, kad atvykstantys turistai nėra užsikrėtę virusu. Kitų šalių piliečiams, negalintiems įrodyti savo "švarumo", tikriausiai teks atšaukti keliones", — rašo "Deutsche Bank" ekonomistai.

  Anot ekspertų, toks įrodymas galėtų būti biologinis pasas — speciali mobiliųjų telefonų technologija, kuri atsižvelgs į asmens duomenų saugumą. Tuo tarpu tie, kas užsikrėtę virusu, ar tie, kuriems gresia pavojus, turės izoliuotis.

  "Jei technologija bus prieinama pakankamai greitai, tokie "imuniniai pasai" galės prisidėti prie turizmo ir kelionių plėtros. Jei ne, kelionių draudimą galima pakeisti privalomais savarankiškos izoliacijos laikotarpiais atvykus. Taigi, turizmas ir verslo kelionės greičiausiai kurį laiką ir toliau bus apriboti, net jei kitos gyvenimo sritys šalyse normalizuotųsi", — tikina tyrimo autoriai.

  Pasaulinė ekonomika turės susidurti su pasekmėmis, kai šalys, prieš atsiverdamos išoriniam pasauliui, atkreips dėmesį į savo ekonomiką.

  "Nepaisant to, iki birželio mėnesio žmonės grįš į darbą, parduotuvės ir restoranai vėl veiks. Galbūt lankytojų skaičius bus ribotas. Iš tiesų, kai Kinijoje vėl atsidarė daugybė pramonės sričių, darbuotojų buvo prašoma laikytis socialinio atstumo", — sako ekspertai. 

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Tūkstančiai mirčių. Kodėl JAV yra tiek daug koronaviruso aukų
  NATO paragino bendradarbiauti su Rusija kovoje su koronavirusu
  Baltarusija — Lietuvai: būsime dėkingi už informaciją apie koronavirusą
  Ožkų banda atkeliavo į dėl koronaviruso apleistą kurortinį miestą — video
  Žiniasklaida: EK įtaria Budapeštą kovojant ne su koronavirusu, o su demokratija
  Tegai:
  koronavirusas, turizmas

  Svarbiausios temos