13:07 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Klinikiniai vakcinos nuo naujo tipo koronaviruso bandymai Kinijoje buvo pradėti kovo 16 dieną. Juose dalyvavo 108 savanoriai, kurie buvo suskirstyti į 3 grupes po 36 žmones

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Kinijos mokslininkai svarsto galimybę atlikti dalį vakcinos nuo naujo tipo koronaviruso bandymų užsienyje, kad būtų gauti tikslesni vaistų veiksmingumo rezultatai, rašo leidinys "South China Morning Post".

  Klinikiniai vakcinos nuo naujo tipo koronaviruso bandymai Kinijoje buvo pradėti kovo 16 dieną. Juose dalyvavo 108 savanoriai, kurie buvo suskirstyti į 3 grupes po 36 žmones.

  ES vėliava
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Pirmajai savanorių grupei skiriama maža Kinijoje sukurtos vakcinos dozė, antrajai — vidutinė, trečiajai — didelė. Klinikiniai tyrimai vyks iki metų pabaigos. Pirmasis bandymo etapas jau prasidėjo, o vakcina buvo suleista savanoriams, tačiau dar nenurodyta, kokiam skaičiui žmonių.

  Pasak Valstybinės kvėpavimo takų ligų laboratorijos virusologo Čen Lino, antrajam ir trečiajam bandymų etapui prireiks tūkstančių žmonių, o šių tyrimų atlikimas šalyse, kurias labiausiai paveikė virusas, padės gauti greitesnius ir tikslesnius rezultatus.

  "Mes labai greitai suvaržėme viruso plitimą ir dabar turime nepakankamai patvirtintų atvejų, kad būtų galima toliau tirti vakciną. Pavyzdžiui, gali reikėti ištirti tūkstančius žmonių, norint išsiaiškinti, ar vakcinos poveikis turi statistinę reikšmę tarp tų, kurie gavo vakciną, ir likusių", — sako virusologas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 820 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 40 tūkstančių žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Dar šia tema

  Pentagonas atsisakė evakuoti iš lėktuvnešio koronavirusu užsikrėtusią įgulą
  Virusologai teigė, kad testai gali parodyti COVID-19 dar prieš pasireiškiant simptomams
  Tegai:
  Kinija, vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos