05:13 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JT misija pažymėjo "imuniteto įstatymą", trukdantį kokybiškam nusikaltimų Maidane tyrimui ir neleidžiantį ištirti teisėsaugos pareigūnų nužudymo

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. JT Žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje sukritikavo bylų, susijusių su įvykiais Kijevo Maidane 2013–2014 metais, tyrimų kokybę. Organizacijos atstovai pažymėjo, kad tuo tragišku laikotarpiu nebuvo įvykdytas nepriklausomas žmogžudysčių tyrimas, taip pat paragino panaikinti įstatymą dėl riaušių dalyvių neliečiamybės. Apie tai pranešė Ukrainos valstybinio tyrimų biuro (VTB) spaudos tarnyba.

  JT stebėjimo misijos kritiką sukėlė nepakankamas teismo medicinos institucijų finansavimas, nepakankamas teismų sistemos darbuotojų skaičius ir tyrėjų trūkumas. Be to, misija pažymėjo "imuniteto įstatymą", trukdantį kokybiškam nusikaltimų Maidane tyrimui ir neleidžiantį ištirti teisėsaugos pareigūnų nužudymo.

  Misija pabrėžė, kad panaikinant įstatymą dėl aktyvistų, dalyvavusių Maidane, neliečiamybės, būtų galima užtikrinti aukštos kokybės teismo procesą. Be to, Ukrainos valdžios institucijos privalo užtikrinti įtariamųjų ir kaltinamųjų, anksčiau paleistų iš įkalinimo įstaigų, atvykimą į teismą.

  Laikinasis VTB direktorius Aleksandras Solokovas pažadėjo atsižvelgti į JT stebėjimo misijos rekomendacijas. Ukrainos generalinė prokurorė Irina Venediktova taip pat pareikalavo panaikinti Maidano dalyvių amnestijos įstatymą, kad būtų galima objektyviai ištirti įvykius.

  Anksčiau, Petro Porošenkos prezidentavimo metu, teisėsaugos institucijos buvo reguliariai kaltinamos bandymu vilkinti Berkuto specialiųjų pajėgų darbuotojų žudynių tyrimą. Be to, tyrimas prieš Maidane dalyvavusius kovotojus buvo vadinamas farsu, neturinčiu nieko bendra su objektyvumu.

  Dar šia tema

  Porošenka, Tymošenko ir Vakarčiukas paragino ukrainiečius išeiti į Maidaną
  Ukrainoje klestintis skurdas — Maidano padarinys
  Ukrainos generolas paskelbė apie trečiojo Maidano grėsmę
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos