02:44 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Per pirmąsias tris kovo savaites mirtingumas Šiaurės Italijoje, šalies koronaviruso pandemijos epicentre, išaugo dvigubai, Bergame, labiausiai nukentėjusiame mieste, mirtingumas padidėjo 400 %

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Ligoninės ir laidojimo paslaugas teikiančios įmonės negali susidoroti su koronaviruso mirčių srautu Bergame, papasakojo Italijos žurnalistė Elena Testi laikraščio "L'Espresso" pranešime.

  Anot jos, šimtai miesto gyventojų miršta būdami vieni: dėl infekcijos plitimo grėsmės artimieji negali palaikyti mirštančių už rankos ir išlydėti į paskutinę kelionę.

  "Jie miršta, nuolat miršta, ir aš nežinau, kur sudėti kūnus", — sakė laidojimo namų darbuotojas Giacomo Angeloni.

  Gydytojų teigimu, pacientai į ligonines ir toliau keliauja neįtikėtinu kiekiu: kartais per dieną greitoji pagalba gali pasiimti iki 70 žmonių.

  Rusijos pagalba Italijai dėl COVID-19
  Фото: Министерство обороны РФ

  "Per keturias savaites tai jau pradėjo panašėti į masinį naikinimą: daugiau nei šeši šimtai žmonių Bergamo provincijoje mirė nuo COVID-19. Tačiau tikrieji skaičiai yra daug didesni, jų yra daugiau nei tūkstantis, nes daugelis grįžta namo, net nepasidarę koronaviruso testo", — rašoma laikraštyje.

  Nepaisant atsargumo priemonių, nuo COVID-19 miršta ir gydytojai bei kunigai, kurie eina paguosti mirusiųjų šeimas. Ekspertai pripažįsta, kad nesitikėjo tokios situacijos raidos.

  "Nežinau, ar toliau dirbsiu gydytoju, kai viskas pasibaigs. Vakar aš praradau 20 pacientų per vieną dieną. Niekada nemačiau nieko panašaus", — pasakojo vienos iš vietinių ligoninių gydytojas.

  Blogiausia pandemijos padėtis dabar yra JAV, Italijoje, Ispanijoje ir keliose kitose Europos šalyse. Nuo epidemijos pradžios Apeninuose mirė daugiau nei 12 tūkst. žmonių, tai yra didžiausias rodiklis visame pasaulyje.

  Praėjusią savaitę Rusijos karo ekspertai atvyko į Bergamą, kuriame įsikūrė bendra Italijos ir Rusijos būstinė kovai su koronavirusu. Jie atsivežė mobilų analizės ir diagnostikos kompleksą, taip pat aukštos kokybės mobilią dezinfekavimo įrangą su dezinfekavimo priemonių atsargomis ir specialią įrangą sunkiai sergantiems pacientams padėti.

  Naujausiais PSO duomenimis, visame pasaulyje užfiksuota per 820 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 40 tūkst. žmonių mirė. Lietuvoje, šiandienos duomenimis, nustatyti 649 atvejai ir devynios mirtys.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Italija dar nepasiekė užsikrėtimų koronavirusu piko
  Lombardijos valdžia padėkojo Rusijai už pagalbą kovoje su COVID-19
  Rusija Italijai pristatė 30 plaučių ventiliavimo aparatų
  Prezidentūra nušvito Italijos vėliavos spalvomis
  Tegai:
  COVID-19, mirtingumas, koronavirusas, Italija

  Svarbiausios temos