01:37 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Britanija, Prancūzija ir Vokietija, naudodamos šią sistemą, sugebėjo eksportuoti medicinos priemones į Iraną

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Britanijai, Prancūzijai ir Vokietijai, pasinaudojus "Instex" finansų sistema, pavyko apeiti JAV sankcijas siunčiant medicinos atsargas į Iraną, rašo "The Times".

  Be to, anot pareigūnų, šiuo atveju buvo kalbama apie komercinius sandorius, o ne apie pagalbą, susijusią su koronavirusu.

  Pasitelkus alternatyvią finansinę sistemą "Instex", kurią Europos Sąjunga sukūrė siekdama apeiti JAV sankcijas Iranui, buvo atlikta pirmoji sėkminga operacija, kuri užtikrino medicininės pagalbos siuntimą Teheranui. Tai įvyko praėjus 15 mėnesių nuo šio mechanizmo pasiūlymo.

  Britanija, Prancūzija ir Vokietija, pasitelkdamos šią sistemą, sugebėjo eksportuoti medicinos priemones į Iraną.

  "Šie produktai jau yra Irane. Šiuo metu yra baigtas pirmasis sandoris, "Instex" ir jos kolegos iš Irano imsis naujų sandorių", — situaciją komentavo JK Užsienio reikalų tarnyba.

  Tačiau informacija apie prekes ir jas eksportavusią įmonę neatskleidžiama. Tai, kaip nurodoma leidinyje, rodo, koks jautrus yra prekybos su šalimi, agresyviai veikiamos JAV sankcijų, klausimas.

  Remiantis pranešimais, su Iranu buvo sudarytas 500 tūkst. eurų vertės susitarimas, tačiau dar nėra aišku, ar tai sustabdys Teheraną plėtoti savo branduolinę programą, sakoma straipsnyje.

  Kaip primena leidinys, griežtos sankcijos, kurias Vašingtonas įvedė po to, kai prezidentas Trampas pasitraukė iš 2015 metų branduolinio susitarimo su Teheranu, netaikomos humanitarinei pagalbai, tačiau jos buvo tokios griežtos Irano bankams ir visoms šalims, kurios palaiko Iraną, kad prekybos santykiai tarp šių šalių iš tikrųjų tapo kone neįmanomi.

  Britanija, Prancūzija ir Vokietija griežtai priešinosi sankcijoms, tačiau negalėjo rasti būdų, kurie nepakenktų jų pačių ekonominiams santykiams su JAV. Daugelis ES įmonių yra daug aktyvesnės partnerės su JAV nei su Iranu.

  "Instex" yra alternatyvi finansų sistema, leidžianti vystyti prekybą už bankų sistemų, kurioms gali turėti įtakos JAV sankcijos, rašo "The Times".

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  Putinas: Rusija sugebėjo kompensuoti visus dėl sankcijų patirtus nuostolius
  Politologas paaiškino, kodėl JAV reikia naujų sankcijų Rusijai
  JT paragino panaikinti visas sankcijas
  "Visuotinio solidarumo laikas": ES aptaria sankcijų panaikinimą
  JT Generalinė Asamblėja pasisakė už sankcijų, trukdančių kovoti su COVID-19, panaikinimą
  JT Generalinė Asamblėja blokavo Rusijos rezoliuciją dėl sankcijų panaikinimo

  Svarbiausios temos