10:46 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Ji mano, kad karantinas Ispanijoje buvo įvestas per vėlai, todėl šiandien šalyje yra beveik 118 tūkstančių nustatytų ligos atvejų ir beveik 11 tūkstančių mirčių

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Nepaisant to, kad Rusijoje, palyginti su Europos šalimis, yra nedaug atvejų, patartina priimti naujus Rusijos valdžios sprendimus, kuriais siekiama pažaboti COVID-19 pandemiją, RIA Novosti pasakojo Navaros universiteto prevencinės medicinos ir visuomenės sveikatos profesorė Sylvia Carlos.

  Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad karantinas pratęstas iki balandžio 30 dienos. Tokiu atveju regioniniams vadovams bus suteikti papildomi įgaliojimai: jie iki savaitės pabaigos turės nustatyti konkrečių priemonių rinkinį, kad būtų užkirstas kelias koronavirusui plisti.

  "Yra pavyzdžių iš Kinijos, Italijos ir Ispanijos. Skaičiai Rusijoje yra mažesni, palyginti su šiomis šalimis, tačiau ligos atvejų gali daugėti, ir akivaizdu, kad geriau imtis prevencinių priemonių kiek įmanoma anksčiau ir tokiu laikotarpiu, kuris neleis virusui plisti, įskaitant ir per žmones, kurie neturi jokių simptomų", — teigė ji.

  Ji mano, kad karantinas Ispanijoje buvo įvestas per vėlai, todėl šiandien šalyje yra beveik 118 tūkstančių nustatytų ligos atvejų ir beveik 11 tūkstančių mirčių.

  Vis dėlto, jos manymu, Ispanija parodė teigiamą tendenciją.

  "Panašu, kad pastarosiomis dienomis naujų atvejų atsiradimas šiek tiek sulėtėjo. Tikimės, kad situacija gerėja. Vis dėlto turime atkreipti dėmesį, kad daug anksčiau pradėjusi Kinija tikisi, jog iki gegužės mėnesio ji pasieks nulį", — teigė profesorė.

  "Be to, mes nežinome, ar ateityje bus naujų šio viruso bangų", — pridūrė ji.

  Užsikrėtusių COVID-19 žmonių skaičius Rusijoje siekia 4,1 tūkst., mirė 34 žmonės.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau užfiksuota 900 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 45 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  Lukašenka patarė Lietuvai užsiimti "savu COVID-19 virusu"
  ESBO paragino kovoti su smurtu šeimoje koronaviruso fone
  Tegai:
  karantinas, Europa, Ispanija, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos