14:03 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  JT generalinis sekretorius atkreipė dėmesį į tai, kad koronaviruso pandemija sukelia gilias socialines, ekonomines ir politines pasekmes, kartu susijusias ir su tarptautine taika bei saugumu

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Raginimą nutraukti karo veiksmus visuose pasaulio konfliktuose, kai kyla bendra koronaviruso grėsmė, palaikė maždaug 70 valstybių, praneša RIA Novosti su nuoroda į JT generalinį sekretorių Antonijų Guteresą.

  Guteresas tokį kreipimąsi pateikė kovo pabaigoje.

  "Apeliacijai buvo pritarta... Iki šiol apie 70 valstybių narių [JT — Sputnik], Regioniniai partneriai, nevyriausybiniai veikėjai ir pilietinės visuomenės organizacijos kartu su visais JT taikos pasiuntiniais", — sakė jis.

  Guteresas atkreipė dėmesį į tai, kad koronaviruso pandemija sukelia gilias socialines, ekonomines ir politines pasekmes, kartu susijusias ir su tarptautine taika bei saugumu.

  "Mes matome, pavyzdžiui, rinkimų atidėjimo ar galimybės balsuoti apribojimus, nuolatinius judėjimo apribojimus ir didėjantį nedarbą", — teigė jis.

  Be to, jo nuomone, teroristinės ar ekstremistinės grupuotės galėtų pasinaudoti neapibrėžtumu, kurį sukelia pandemijos plitimas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 930 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau kaip 46 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius pavadino Britaniją ir JAV lyderėmis kovoje su COVID-19
  Padidintos baudos už karantino pažeidimus
  Be panikos! Likite namuose: ką dar ragina daryti reklama visame pasaulyje
  Tegai:
  saugumas, pandemija, koronavirusas

  Svarbiausios temos