19:02 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1930)

  Ji paaiškino, kad turėtų keistis atliekų tvarkymo taisyklės, kurios leistų darbuotojams išvengti užsikrėtimo ir viruso plitimo rūšiavimo metu

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Rankinis atliekų rūšiavimas, kuris yra pagrindinis buitinių atliekų rūšiavimo būdas, gali būti COVID-19 plitimo šaltinis. Jis turėtų būti sustabdytas arba pradėtas papildomas atliekų tvarkymo etapas, RIA Novosti pasakojo Anča Baranova, biologijos mokslų daktarė, GMU (JAV) Sistemų biologijos mokyklos profesorė.

  "Kai rūšiuojamos šiukšlės, iškyla aerozolių debesis. Ypač kenksmingos yra servetėlės. Žmogus, išpūtęs nosį, išmeta servetėlę. Iš jo plaučių išsiskiria didžiulė virusų koncentracija. Koronavirusu sergantis pacientas išpūtė nosį ar išspjovė skreplius. Jis palietė butelį, iš kurio gėrė vandenį, išmetė į šiukšliadėžę. Ir nėra taip baisu, kad žmonės su pirštinėmis imasi rūšiuoti išmestų šiukšlių, aerozolis yra labiausiai gąsdinantis", — teigė ji.

  Ekspertė rekomendavo sustabdyti rankinį atliekų rūšiavimą koronavirusinės infekcijos metu.

  "Tik trumpam sustabdykite rūšiavimą, ką gi jau ten prirūšiuosi", — sakė Baranova.

  Ji paaiškino, kad turėtų keistis atliekų tvarkymo taisyklės, kurios leistų darbuotojams išvengti užsikrėtimo ir viruso plitimo rūšiavimo metu.

  "Galima presuoti. Virusas negyvena amžinai. Geriausiu atveju jis gali trukti savaitę. Jei šiukšlės paprasčiausiai kaupiamos ryšuliuose, tai per savaitę jos bus mažiau pavojingos. Teoriškai jas galima perrinkti iš ten. Bet geriau atsisakyti rūšiavimo rankiniu būdu", — sakė ji.

  Be to, virusas gali būti neutralizuotas, jei prieš pradedant rūšiuoti šiukšlės sterilizuojamos karštu oru.

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei milijonas pacientų, sergančių COVID-19, daugiau nei 62 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1930)

  Dar šia tema

  JAV vyriausiasis chirurgas parodė, kaip patiems pasigaminti kaukę — video
  Gydytojas pasakė, kas gali nutikti odai, kol sėdime namuose
  Tegai:
  koronavirusas, šiukšlių rūšiavimas, šiukšlės

  Svarbiausios temos