11:41 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)

  Jos Didenybė vaizdo pranešimu kreipėsi į Didžiosios Britanijos ir Sandraugos valstybių gyventojus

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II kreipimasis per televiziją įkvėpė ne tik britus, bet ir žmones visame pasaulyje: savo kalboje monarchė pažadėjo nugalėti koronaviruso pandemiją.

  Apie karalienės kreipimąsi pranešta balandžio pradžioje: specialusis kreipimasis — ketvirtoji neplanuota monarchės kalba per 68 jos valdymo metus. Be to, vienas iš užsikrėtusiųjų buvo Elžbietos sūnus princas Čarlzas, kuris persirgo lengva koronaviruso forma ir spėjo atidaryti ligoninę neišeidamas iš namų.

  Elžbieta II kreipėsi į tautą, apsivilkusi vilties spalvos suknelę, ir pažadėjo įveikti visus vargus ir sunkumus, kuriuos sukėlė COVID-19.

  Monarchė padėkojo visiems gydytojams ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams, pažymėdama, kad kiekviena jų darbo valanda leidžia grįžti prie normalaus gyvenimo. Be to, karalienė įvertino visų, kas laikosi saviizoliacijos taisyklių, pastangas.

  "Kartu mes kovojame su šia liga ir noriu jus patikinti, kad jei būsime vieningi ir ryžtingi, viską įveiksime", — pasakė Elžbieta II.

  Jos Didenybė taip pat pabrėžė, kad nori, jog kiekvienas žmogus didžiuotųsi tuo, kaip priėmė šį iššūkį, nes "kas mes esame — ne mūsų praeities dalis, o mūsų dabarties ir ateities apibrėžimas".

  Jei kalbėtume apie karalienės aprangą, parinktą šiai kalbai, Elžbieta II liko ištikima savo stiliui, tačiau pasirinko ypatingą suknelės atspalvį. Žalia spalva — viena iš monarchės mėgstamiausių, nes ji simbolizuoja viltį, taiką ir ramybę.

  Neseniai pranešta, kad asmeninis karalienės liokajus susirgo koronavirusu, tačiau, matyt, Elžbieta II spėjo apsisaugoti nuo pavojaus.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)

  Dar šia tema

  Britanijoje karantino metu užfiksuotos masinės gyvų vištų vagystės
  "The Guardian": Britanijai be darbininkų iš Rytų Europos gresia badas
  JAV ambasadorius pavadino Britaniją ir JAV lyderėmis kovoje su COVID-19
  Tegai:
  pandemija, COVID-19, koronavirusas, Elžbieta II, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos