12:00 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Biologė teigė, kad gydytojams beveik neįmanoma per trumpą laiką sukurti veiksmingą vaistą be šalutinio poveikio

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Bet kokie vaistai ir procedūros, skirtos gydyti COVID-19, yra siūlomi per labai trumpą laiką ir nuo viruso, su kuriuo žmonija susidūrė pirmą kartą, todėl tyrimų ir bandymų protokolų neįmanoma tinkamai laikytis, aiškino RIA Novosti biologijos mokslų daktarė, GMU sistemų biologijos mokyklos profesorė (JAV) Anča Baranova.

  Ji pažymėjo, kad chlorokvinų serijos vaistas, kuris buvo priimtas gydyti COVID-19 JAV ir Prancūzijoje, buvo kritikuojamas mokslo bendruomenės.

  "Aš ir toliau reikalauju, kad chlorokvinas veiktų tam tikru mastu. Žmonės kitoje stovykloje susibūrė ir paskelbė atsakymą, kuriame išsamiai aprašė, kad chlorokvinu atlikti tyrimai buvo prastos kokybės ir ten padaryta klaidų. Tačiau dabar svarbu greitis, kad vaistai atsirastų medicinos sferoje", — sakė ji.

  Ji paaiškino, kad viena iš klaidų buvo ta, jog tiriamųjų grupės buvo verbuojamos skirtinguose miestuose, nors jos buvo įsikūrusios arti viena kitos, o tai neteisinga, jei laikomasi protokolo: tiriamieji turėtų būti iš to paties miesto.

  "Kritikai, kurie visa tai aptaria, nesupranta vieno paprasto dalyko: tie žmonės, kurie atlieka testus, yra kovos su koronavirusu priešakyje ir tuo pat metu sugeba atlikti testus ir teisingai juos paskelbti", — teigė Baranova.

  Biologė teigė, kad gydytojams beveik neįmanoma per trumpą laiką sukurti veiksmingą vaistą be šalutinio poveikio.

  "Nėra saugių vaistų. Ibuprofenas taip pat turi šalutinį poveikį — tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį. Todėl reikalauti visiškai aiškių tyrimų ir idealaus vaisto yra neetiška", — teigė ji.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,21 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 67,6 tūkst. žmonių.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė, ar uodai gali platinti koronavirusą
  Mokslininkai aprašė tipišką koronaviruso auką
  Tegai:
  vaistai, koronavirusas

  Svarbiausios temos