17:48 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kiekvienas doleris, investuotas į slaugos plėtrą, duoda akivaizdžią ir apčiuopiamą naudą žmonių sveikatai ir gerovei

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Atsižvelgiant į dėl koronaviruso susiklosčiusią situaciją, pasaulio bendruomenė pajuto labai didelį slaugytojų trūkumą, pranešama Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje "Slaugos būklė pasaulyje".

  Ataskaita buvo parengta bendradarbiaujant su Tarptautine slaugytojų taryba ir globalia kampanija "Slauga šiandien".

  Slaugytojai vertingai prisideda sprendžiant nacionalinius ir pasaulinius iššūkius, susijusius su įvairiomis prioritetinėmis sveikatos apsaugos problemomis, įskaitant visuotines sveikatos apsaugos paslaugas, psichikos sveikatą ir kovą su neužkrečiamosiomis ligomis, pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir reagavimą, pacientų saugą, visapusiškos ir į žmones orientuotos priežiūros teikimą.

  Nė viena globali užduotis sveikatos apsaugos sferoje negali būti įvykdyta be koordinuotų ir sistemingų pastangų maksimaliai išnaudoti slaugos personalo galimybes.

  PSO duomenimis, visame pasaulyje yra šiek tiek mažiau nei 28 milijonai slaugos darbuotojų. Nuo 2013 iki 2018 metų jų skaičius išaugo 4,7 milijono.

  Vis dėlto slaugos personalo trūkumas visame pasaulyje išlieka ir siekia 5,9 milijono žmonių, o opiausia slaugytojų trūkumo problema yra Afrikoje, Pietryčių Azijoje, Rytų Viduržemio jūros regiono šalyse, taip pat daugelyje Lotynų Amerikos šalių. Tuo tarpu 80 % pasaulio slaugytojų dirba tose šalyse, kur gyvena tik pusė pasaulio gyventojų.

  Slauga išlieka profesija, kuriai būdingas didelis lyčių disbalansas, su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis darbo santykių srityje. Apie 90 % slaugos personalo narių yra moterys. Kas aštunta slaugytoja nedirba toje šalyje, kurioje gimė ar gavo išsilavinimą.

  Ataskaitos duomenimis, siekiant pašalinį visuotinį personalo trūkumą, šalims, susiduriančioms su šia problema, reikia padidinti absolventų, baigiančių studijas, skaičių vidutiniškai 8 % per metus.

  "Politikai žino, kiek kainuoja profesionalaus slaugos personalo parengimas ir išlaikymas, tačiau tik dabar daugelis iš jų pradeda iš tikrųjų suprasti tikrąją slaugos personalo vertę. Kiekvienas doleris, investuotas į slaugos plėtrą, duoda akivaizdžią ir apčiuopiamą naudą žmonių sveikatai ir gerovei", — sakė Tarptautinės slaugytojų tarybos pirmininkė Anetė Kenedi (Annette Kennedy).

  Ataskaitoje teigiama, kad valstybės turėtų finansiškai paspartinti slaugytojų mokymą ir sukurti jiems darbo vietas. Norint išspręsti slaugos personalo trūkumo problemą visose šalyse, iki 2030 metų bendras jaunų slaugos srities specialistų skaičius turėtų išaugti vidutiniškai 8 % per metus — tai taip pat padės išspręsti senėjančio personalo problemą, aktualią daugeliui šalių.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 880 žmonių
  Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
  Tegai:
  medicinos darbuotojai, slaugytojai, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos