05:37 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Donaldas Trampas pasirašė dekretą, užtikrinantį amerikiečių teisę naudotis kosmoso ištekliais, ir liepė aptarti sutartis su kitomis šalimis dėl išteklių naudojimo, plėtros ir gavybos Mėnulyje ir kituose kosminiuose telkiniuose

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. JAV agresyvūs planai pasisavinti teisę naudotis kosmoso ištekliais kenkia tarptautiniam bendradarbiavimui, sakė Sergejus Saveljevas, "Roskosmos" generalinio direktoriaus pavaduotojas tarptautiniam bendradarbiavimui, rašo RIA Novosti.

  Balandžio 6 dieną JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė dekretą, užtikrinantį amerikiečių teisę naudotis kosmoso ištekliais, ir liepė aptarti sutartis su kitomis šalimis dėl išteklių naudojimo, plėtros ir gavybos Mėnulyje ir kituose kosminiuose telkiniuose.

  "Mėginimai nusavinti kosminę erdvę ir agresyvūs planai iš tikrųjų užgrobti kitų planetų teritorijas vargu ar atves šalis prie vaisingo bendradarbiavimo", — RIA Novosti pasakojo Saveljevas.

  "Istorijoje jau buvo pavyzdžių, kai viena šalis nusprendė panaudoti teritorijas pagal savo interesus; visi prisimena, kas iš to išėjo", — pridūrė jis.

  Svarbiausios temos