17:42 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Medikų teigimu, toks metodas jau buvo plačiai naudojamas šalyje dar prieš 20 metų dėl dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų trūkumo

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Ukrainos gydytojų komanda pasiūlė naudoti pakelius neinvaziniam dirbtiniam plaučių ventiliavimui nuolatiniu teigiamu slėgiu kaip alternatyvą dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatams pacientams, sergantiems COVID-19. Apie tai savo Facebook paskyroje parašė Charkovo gydytoja Jelizaveta Šilova.

  Gydytoja pažymėjo, kad šis metodas dėl dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų trūkumo šalyje buvo plačiai naudojamas dar prieš 20 metų.

  "Pakeliai išgelbėjo ne vieną gyvybę. O kodėl gi ne?!" — sakė ji.

  Pasak Šilovos, sunkiausias etapas — pačių pakelių paieška.

  "Jie dažnai plyšo. Sunku buvo rasti skaidrių ir, atsiprašau, nesmirdančių. Kai kuriuos uždedi ant galvos, ir nuo polietileno kvapo pasidaro bloga net sveikam. Pakelio sujungimas su deguonies vamzdeliais, naudojant lipnią juostą, dažnai lėmė nuotėkį ir taip toliau", — paaiškino gydytoja.

  Rusijos dainininkė Nadežda Babkina
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Gydytoja pridūrė, kad jai pavyko rasti gamintoją, kuris iš antro bandymo pagamino aukštos kokybės pakelius, kuriuos galima naudoti vietinėse ligoninėse, kur trūksta dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.

  "Visa ši istorija man primena filmus apie apokaliptinę ateitį, kai žmonės susivienija prieš bendrą išorinę grėsmę ir jiems per kažkokį stebuklą pavyksta išgyventi. Taip, tai nėra visiška pergalė prieš COVID-19. Bet tai yra mūsų mažas žingsnis jos link", — padarė išvadą Šilova.

  COVID-19 koronaviruso pandemija paveikė beveik visą pasaulį. PSO duomenimis, užsikrėtė beveik 1,3 mln. žmonių , mirė daugiau kaip 72 tūkst. Ukrainoje užregistruota daugiau kaip 1,4 tūkst. užsikrėtusiųjų koronavirusu, 45 žmonės mirė, 28 pasveiko.

  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  © Sputnik /
  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Mokslininkai aprašė tipišką koronaviruso auką
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 880 žmonių
  PSO: dar per anksti prognozuoti koronaviruso pandemijos pabaigą
  Žiniasklaida: Rytų Europa sunkiai atsigaus po išbandymo koronavirusu
  Iš Vilniaus infekcinių ligų centro pabėgo koronavirusu serganti moteris
  Tegai:
  COVID-19, pandemija, koronavirusas, Ukraina

  Svarbiausios temos