06:31 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Ekspertas pažymėjo, kad koronavirusas dar mažai ištirtas, o ypač naminių gyvūnų jautrumas jam

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Pacientai, sergantys COVID-19, neturėtų kontaktuoti su savo augintiniais, o jei gyvūnui atsiranda simptomų, geriau jį izoliuoti, sako ekspertas, gydytojas Timūras Pesterevas, praneša RIA Novosti.

  "Remdamiesi dviem dokumentais patvirtintais atvejais (katė Taivane ir tigras JAV užsikrėtė koronavirusu), galime daryti išvadą, kad jei žmogus serga koronavirusu, jis neturėtų kontaktuoti su gyvūnais. Jei augintinis serga, tada geriau jį izoliuoti", — sakė jis.

  Ekspertas pažymėjo, kad COVID-19 dar mažai ištirtas, o ypač naminių gyvūnų jautrumas jam.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Nėra informacijos apie šunis, tačiau buvo gauta įrodymų, kad katės teoriškai gali užsikrėsti koronavirusu. Nėra duomenų, ar jos gali būti nešiotojos", — teigė ekspertas.

  Nepaisant to, ekspertas rekomenduoja saugoti save ir kitus. Jei katė turi koronaviruso simptomų, sveikiems žmonėms jos liesti negalima. Šiems keturkojams COVID-19 pasireiškia sausu kosuliu, per kurį jie teoriškai gali paskleisti virusą, aiškino ekspertas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 72,7 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė, ar uodai gali platinti koronavirusą
  Mokslininkai aprašė tipišką koronaviruso auką
  Tegai:
  gyvūnai, koronavirusas

  Svarbiausios temos