11:13 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Italijos Vyriausybės vadovas buvo paklaustas, ar Rusijos pagalba kovai su koronavirusu suteikta su tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, mainais į galimą Italijos paramą sankcijų atšaukimo klausimu

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė užuominą, kad Rusija neva pateikė sąlygas, jog suteiktų italams pagalbą kovoje su koronaviruso epidemija, laiko labai įžeidžiama.

  "Pati užuomina mane smarkiai įžeidžia. Tai yra Italijos vyriausybės įžeidimas galvoti, kad pagalba, kurią gauname iš Rusijos, Kinijos ar kitų šalių, gali paveikti Italijos geopolitinę padėtį. Tai yra didelis įžeidimas, ir ne tik man, bet ir (Rusijos prezidentui) Vladimirui Putinui. Mes su juo ilgai kalbėjomės telefonu ir jis niekada nenorėjo to panaudoti kaip spaudimo sverto, kai jis parodė solidarumą su Italija. To jis niekada neprašė ir net negalvojo", — interviu "BBC" pareiškė Kontė, atsakydamas į klausimą, ar Rusijos pagalba kovai su koronavirusu suteikta su tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, mainais į galimą Italijos paramą sankcijų atšaukimo klausimu.

  Kovo 22–25 dienomis į Italiją atvyko 15 karinių orlaivių, kurie pristatė apie 100 Rusijos karo virusologų ir Rusijos gynybos ministerijos specialistų epidemiologijos srityje, aštuonias medicinos brigadas kovai su koronavirusu, taip pat diagnostikos ir dezinfekcijos įrangą. Po to Rusijos karo specialistai atvyko į Lombardijos regioną, kur epidemijos mastas didžiausias.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,3 mln. infekcijos atvejų 212 šalių, daugiau nei 79 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse

  Dar šia tema

  Į Italiją atskrido beveik šimtas Rusijos specialistų kovai su COVID-19
  Rusijos kariškiai Italijoje dezinfekuoja gatves — video
  Rusija Italijai pristatė 30 plaučių ventiliavimo aparatų
  Italijos žiniasklaida papasakojo apie eiles karstų Bergame
  Rusijos gydytojas Italijoje įvardijo klaidas kovoje su koronavirusu
  Buvęs Italijos premjeras pakomentavo Rusijos pagalbą kovoje su COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, Italija, Rusija

  Svarbiausios temos