12:08 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1809)

  Kai kuriems pacientams, sergantiems COVID-19, nebuvo plaučių sutrikimų, tačiau jų sąmonė buvo nestabili ar pasireiškė epilepsijos simptomai

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Rusijos mokslininkai teigia, kad koronavirusinė infekcija gali sukelti rimtus smegenų pažeidimus.

  Anot Sankt Peterburgo politechnikos universiteto profesoriaus, molekulinės virusologijos ir onkologijos tyrimų vadovo Andrejaus Kozlovo, koronavirusas, kaip ir gripo bei herpeso virusai, gali pažeisti smegenis.

  Todėl kai kuriems pacientams, sergantiems COVID-19, nebuvo plaučių sutrikimų, tačiau jų sąmonė buvo nestabili ar pasireiškė epilepsijos simptomai.

  Niujorkas karantino metu
  © Sputnik / Татьяна Столярова

  "Kartu su anksčiau pastebėtu skonio ir kvapo praradimu, tokie simptomai gali rodyti smegenų audinio koronavirusinę infekciją", — "Izvestija" pasakojo tyrėjas.

  Be to, koronavirusu užsikrėtusio žmogaus imuninės sistemos ląstelės pradeda aktyviai leisti citokinus į kraują, o tai gali sukelti encefalopatijos išsivystymą (degeneracinį smegenų audinio pažeidimą).

  Pasak Biologijos instituto darbuotojo Nikolajaus Karpovo, citokinų perteklius gali pažeisti kraujagyslių sieneles, o vėliau sukelti smegenų kraujavimą, kuris lemia tam tikrus neurologinius simptomus, priklausomai nuo pažeistos vietos.

  "Taip pat įmanoma, kad virusas gali prasiskverbti per kraujo-smegenų barjerą tiesiai į smegenų audinį", — pabrėžė jis.

  Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,4 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 81 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1809)

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė, ar uodai gali platinti koronavirusą
  Mokslininkai aprašė tipišką koronaviruso auką
  Tegai:
  mokslininkai, smegenys, koronavirusas

  Svarbiausios temos