07:31 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pasak eksperto, pirštinių dėvėjimas yra beprasmis, jei būdami gatvėje ar parduotuvėje naudositės telefonu

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Norint apsisaugoti nuo virusų, neužtenka vien užsidėti pirštines, einant į lauką. Kokių dar atsargumo priemonių reikia imtis, papasakojo Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos Viešosios tarybos narys Erikas Brovko interviu Sputnik radijui.

  Pandemijos metu žmonės, siekdami apsisaugoti nuo virusų, be kaukių, naudojasi pirštinėmis, ir ši priemonė taip pat yra veiksminga.

  Žinoma, virusas neplinta per plaštakas, tačiau kažkas gali, pavyzdžiui, čiaudėdamas pridengti burną ranka, o tada priliesti durų rankeną ar lifto mygtuką. Virusas ant paviršių išlieka gana ilgai.

  "Pirštinės apsaugos rankas, tačiau nereikia dėvint pirštines liesti akių, ausų ar nosies ir tokiu būdu duoti virusui kelią. PSO neteikia rekomendacijų, kokias pirštines pasirinkti. Tačiau trikotažinės pirštinės bus mažiau veiksmingos. Medicininės ar vienkartinės pirštinės turėtų būti nedelsiant išmetamos. Pirštines, kurias nuolat dėvime, pavyzdžiui, odines, reikia dezinfekuoti. Be to, nusiėmus pirštines, būtina nusiplauti rankas", — sakė Erikas Brovko.

  Pasak jo, pirštinių dėvėjimas yra beprasmis, jei būdami gatvėje ar parduotuvėje naudositės telefonu.

  "Kai žmogus išeina į lauką, svarbiausia neliesti telefono su pirštinėmis. Tai tiesioginis viruso patekimo į organizmą būdas. Nusiimsite pirštines, tačiau ant paties telefono liks bakterijų, o tada nuspręsite pasitrinti nosį ar akis. Jei reikia, galite skambinti naudodami laisvų rankų įrangą arba ausines. Ir bet kada grįžus iš lauko į namus telefoną būtina nuvalyti spiritinėmis servetėlėmis", — sakė Brovko.

  Jei neturite pirštinių, reikėtų naudoti vienkartines servetėles ar dezinfekcinį skystį rankoms valyti, pažymėjo ekspertas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvos gamintojai siūs asmens apsaugos priemones
  Patvirtinta septynioliktoji mirtis nuo koronaviruso infekcijos
  Ekspertė papasakojo, kada Baltijos šalyse ir ES gali būti atidarytos sienos
  Tegai:
  apsaugos priemonės, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos