00:28 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Tarptautinių ir strateginių studijų centro, raketų kolekcija, kurią Rusija paveldėjo iš TSRS, yra didžiausia pasaulyje tiek kiekiu, tiek įvairove

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Amerikiečių leidinys "The National Interest" mobiliąsias antžemines raketų sistemas pavadino Rusijos ginkluotųjų pajėgų skiriamuoju požymiu.

  Apžvalgininkas Kalebas Larsonas pažymėjo, kad šie kompleksai yra judrūs, palyginti su šachtos bazavimosi raketomis, nors jos yra mažiau apsaugotos. Anot Tarptautinių ir strateginių studijų centro, raketų kolekcija, kurią Rusija paveldėjo iš TSRS, yra didžiausia pasaulyje tiek kiekiu, tiek įvairove.

  "Rusija tebėra pirmaujanti valstybė visų tipų raketų kurimo srityje, o Rusijos strateginės paskirties raketų pajėgos yra svarbus Maskvos karinės strategijos elementas <...> pradedant zonos blokavimu vietiniuose konfliktuose ir baigiant strateginių branduolinių ginklų pristatymu prie taikinių, esančių kituose žemynuose", — primena "The National Interest".

  Taigi autorius pabrėžė, kad Kaliningrado srityje taip pat yra raketų sistemos, kuriomis Rusija "gali užblokuoti dalį Baltijos jūros".

  Leidinys papasakojo, kad Rusija turi keletą raketos "Točka" versijų. Raketų sistema buvo suprojektuota ir pradėta ekspluatuoti 1975 metais. Ji suteikia didelį lankstumą naudojant jėgas, priemones ir taktikos metodus. Be to, raketa gali būti aprūpinta prieštankinėmis, priešradarinėmis ir priešpėstinėmis kovinėmis galvutėmis, taip pat kovinėmis dalimis, kad sugadintų kilimo ir tūpimo taką.

  "Yra ir speciali branduolinė galvutė, kurios galis siekia dešimt ar šimtą kilotonų", — priminė Larsonas.

  Vilkikas, gabenantis raketą, gali judėti bekelėje, taip pat įveikti vandens užtvaras.

  Kaip pažymi "The National Interest",  raketą "Točka" pakeičia "Iskander", turintis ilgesnį paleidimo diapazoną ir galingesnę kovinę galvutę. Norint nukreipti raketą į taikinį, naudojama GLONASS sistema, taip pat inercinė sistema ir radaras, kad sekti vietovės reljefą.

  "Tai labai tiksli raketa, kurios tikėtina apskritiminė paklaida yra nuo penkių iki dešimties metrų", — pabrėžė Larsonas.

  Paleidimo įrenginio stogas yra šarvuotas — tai leidžia geriau apsaugoti raketą.

  Be to apžvalgininkas priminė apie raketų "Jachont" ("Oniks") šeimą, šios raketos turi keletą bazavimosi variantų: orą, jūrą ir žemę. Pažymima, kad antžeminio bazavimosi raketos eksportuojamos į Indoneziją ir Vietnamą. Be to, Rusija ir Indija sukūrė raketą "BrahMos", kuri, pasak Larsono, yra panaši į ekspertinę "Jachont" versiją.

  Nepaisant to, kad kai kurios raketos ir įrenginiai, kuriuos Rusija paveldėjo iš TSRS, yra šiek tiek pasenę, jie, pasak apžvalgininko, gali būti naudojami, kad blokuotų Baltijos jūrą kilus konfliktui Europoje.

  Dar šia tema

  "NYT" paskelbė vaizdo įrašą apie galimą dviejų raketų smūgį į "Boeing" Irane
  NATO planuoja aptarti Rusijos raketų sistemas
  JAV išbandyta balistinė raketa, galinti nešti branduolinę galvutę
  Rusijos "Grad": kariškiai išbandė naujas daugkartinių raketų sistemas
  Tegai:
  raketos, TSRS, Rusija

  Svarbiausios temos