18:43 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2408)

  Anksčiau britų žiniasklaida pranešė, kad ekspertai nerekomendavo išleisti visų kačių iš namų, nes kyla koronaviruso perdavimo pavojus

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Britų veterinarijos gydytojai nerekomenduoja išleisti kačių iš namų, kuriuose gyvena koronavirusu infekuoti ar karantinuoti žmonės, rašo RIA Novosti autorius Denisas Borošilovas.

  Anksčiau britų žiniasklaida pranešė, kad ekspertai nerekomendavo išleisti visų kačių iš namų, nes kyla koronaviruso perdavimo pavojus. Trečiadienį Didžiosios Britanijos veterinarijos asociacija patikslino rekomendaciją.

  "Mes nerekomendavome neišleisti visų kačių. Tik katės iš užkrėstų namų, kuriuose gyvena izoliuoti žmonės, ir tik tuo atveju, jei gyvūnai mielai pasilieka namuose, neturėtų palikti savo namų. Kai kurios katės negali likti namuose dėl stresinių medicininių priežasčių", — sakoma asociacijos prezidentės Daniellos Dos Santos pranešime.

  Anot jos, šiuo metu žinoma tik nedaug atvejų, kai gyvūnai užsikrėtė COVID-19, ir visais šiais atvejais virusas gyvūnui greičiausiai buvo perduotas iš žmonių.

  "Nėra įrodymų, kad augintiniai gali perduoti COVID-19 jų savininkams... Šunims simptomai gali nepasireikšti, bet katėms — gali. Svarbu, kad žmonės dėl to nepanikuotų. Nėra įrodymų, kad gyvūnai perduoda virusą žmonėms", — teigė asociacijos prezidentė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2408)

  Dar šia tema

  Gydytoja įvertino COVID-19 persidavimo iš motinos vaikui įsčiose tikimybę
  Kinija nori atlikti COVID-19 vakcinos bandymus kitose šalyse
  Tegai:
  koronavirusas, gyvūnai

  Svarbiausios temos