05:10 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Nors pagrindinė JAV vyriausybės atsakomybė yra apsaugoti Amerikos žmones, parama Italijai padės kovoti su COVID-19 protrūkiu ir sušvelnins krizės padarinius, teigiama dokumente

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV yra pasirengusi padėti Italijai kovoje su koronavirusu, praneša RIA Novosti.

  "Nors pagrindinė JAV vyriausybės atsakomybė yra apsaugoti Amerikos žmones, parama Italijai padės kovoti su COVID-19 protrūkiu ir sušvelnins krizės padarinius, demonstruojant JAV lyderystę", — teigiama Baltųjų rūmų paskelbtame dokumente.

  Jame taip pat nurodoma atitinkamoms valdžios institucijoms nustatyti šios pagalbos teikimo kanalus, išanalizuoti Italijos poreikius, kokios konkrečiai pagalbos jai reikia.

  Sausio 31 dieną Italijos ministrų taryba priėmė dekretą, nustatantį šešių mėnesių trukmės ekstremaliosios situacijos režimą šalyje dėl COVID-19.

  Nuo kovo 10 dienos visoje Italijoje buvo įvestos karantino priemonės, įskaitant draudimą piliečiams judėti tarp skirtingų gyvenviečių ir jų viduje, išskyrus ypatingo poreikio atvejus.

  Nuo kovo 12 dienos buvo įvestas bet kokios prekybos veiklos draudimas: visos mažmeninės prekybos vietos, įskaitant barus ir restoranus, yra uždarytos, šiuo metu veikia tik maisto prekių parduotuvės ir prekybos centrai, taip pat vaistinės ir spaudos kioskai. Pažeidėjams numatytos baudos nuo 400 iki 3 000 eurų.

  Remiantis Džonso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV užima pirmąją vietą pagal užsikrėtusių COVID-19 žmonių skaičių (daugiau nei 420 tūkst. užsikrėtusių žmonių), Italija užima trečiąją vietą (147 tūkst.). Šalys pirmauja pagal mirčių skaičių (daugiau nei 18 tūkst.).

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Zacharova apkaltino JAV cinišku požiūriu į Lietuvą koronaviruso fone
  Rusijoje pradėta gydyti koronavirusą nauju būdu
  Tegai:
  pagalba, koronavirusas, Italija, JAV

  Svarbiausios temos