11:15 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jo, pirminė kolonizatorių užduotis bus savarankiškumas — rasti Marse viską, kas reikalinga gyvybei palaikyti, užuot atsigabenus visus reikiamus dalykus iš Žemės

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Prieš siunčiant žmones į Marsą, ten turi būti įrengta apsauga nuo radiacijos, interviu RIA Novosti sakė Rusijos mokslų akademijos Kosmoso tyrimų instituto vadovas Maksimas Litvakas.

  "Pirmame etape, naudojant Marso paviršių ir robotus, reikia pastatyti slėptuves, apsaugančias nuo radiacijos. Kadangi žmonių siuntimas iš karto reikštų pirmąsias aukas kosmose (nors ir didvyriškas) ir ilgą tolesnių tyrimų draudimą dėl didelio tokio įvykio atgarsio visuomenėje", — sakė jis.

  Mokslininkas pažymėjo, kad slėptuvės gali būti statomos naudojant natūralias pastoges, kurių Raudonojoje planetoje yra daug dėl įvairaus reljefo.

  "Arba galima gręžti į kelių metrų gylį, kurio visiškai pakaks apsaugai", — pridūrė jis.

  Anot mokslininko, pirminė kolonizatorių užduotis bus savarankiškumas — rasti Marse viską, kas reikalinga gyvybei palaikyti, užuot atsigabenus visus reikiamus dalykus iš Žemės.

  "Prieš tai turėtų būti atlikti gilūs geologiniai tyrimai, naudojant automatines stotis ir robotus. Be to, svarbu, kad žmogus būtų jei ne pačiame Marse, tai bent jau jo orbitoje", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Paskelbta išsamiausia Marso panorama — video
  Mokslininkai išsiaiškino, kokiu atstumu gali plisti koronavirusas
  Tegai:
  Žemė, mokslininkas, Marsas

  Svarbiausios temos