10:14 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkai atliko eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis ir suskirstė graužikus į dvi grupes — "senus" (20 mėnesių, o tai prilygsta 60–70 žmogaus gyvenimo metų) ir "jaunus" (3–4 mėnesių, 20–30 metų) — ir sumontavo jiems bėgimo ratą

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Stanfordo universiteto medicinos mokyklos (JAV) tyrėjai padarė išvadą, kad mankšta padeda atstatyti raumenų audinius ir pailginti gyvenimą. Mokslininkų darbai paskelbti žurnale "Nature Metabolism".

  Jie atliko eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis. Mokslininkai atliko eksperimentus su laboratorinėmis pelėmis ir suskirstė graužikus į dvi grupes — "senus" (20 mėnesių, o tai prilygsta 60–70 žmogaus gyvenimo metų) ir "jaunus" (3–4 mėnesių, 20–30 metų) — ir sumontavo jiems bėgimo ratą. Pagyvenusios pelės per naktį nubėgdavo vidutiniškai apie penkis kilometrus, o jaunos — iki dešimties.

  Tyrimas parodė, kad pratimai buvo veiksmingi tik vyresnio amžiaus pelėms. Jų raumenys buvo geresni nei jaunesnių pelių. Jaunesnio amžiaus grupėje mokslininkai tokio poveikio neužfiksavo.

  Eksperimento autoriai šį rezultatą siejo su raumenų kamieninių ląstelių atjaunėjimu. Jos aktyviai gydo pažeistus audinius, tačiau su amžiumi praranda kai kurias savo funkcijas.

  Be to, pažymima, kad mokslininkai sugebėjo išprovokuoti audinių atjauninimo procesą padidindami signalinės molekulės — ciklino D1, kuris aktyvina kamienines ląsteles, reaguodamas į raumenų skaidulų pažeidimą, raišką.

  Remdamiesi tuo, tyrėjai pasiūlė, kad ateityje ciklinas D1 gali būti naudojamas vaistuose, kurie gali padidinti audinių regeneraciją be fizinio krūvio.

  Dar šia tema

  JAV sukūrė pleistro formos vakcinos nuo koronaviruso prototipą
  Britų mokslininkai stebisi, kodėl senovėje buvo dažomi stručių kiaušiniai
  Tegai:
  gyvenimas, mokslininkas

  Svarbiausios temos