04:21 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, miškų gaisrai kilo balandžio 4 dieną ir apėmė 20 ha plotą, balandžio 7 dieną liepsna jau išplito į 35 ha teritoriją

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gaisras Černobylio išskirtinėje zonoje nekelia pavojaus kritinei infrastruktūrai, buvo užkirstas kelias gaisro plitimui Pripetės ir Černobylio miestuose, ketvirtojo atominės elektrinės reaktoriaus sarkofagui grėsmė taip pat nekyla, antradienį sakė laikinoji Ukrainos valstybinės pašalinių zonų valdymo agentūros vadovė Jekaterina Pavlova.

  "Kritinei infrastruktūrai gaisras negresia ir mes sulaikėme ugnį nuo Pripetės ir Černobylio miestų, kas mums yra labai svarbu", — cituoja Pavlovą RIA Novosti.

  Ji pažymėjo, kad saugykloms su labai radioaktyviomis medžiagomis taip pat negresia pavojaus, nes ekspertizės metu nustatyta, kad jos yra apsaugotos nuo stichinių nelaimių ir kitų grėsmių.

  "Mes manome, kad [ketvirtojo reaktoriaus — Sputnik] sarkofagui ir infrastruktūrai negresia pavojus", — pridūrė Pavlova.

  Anot jos, oro žvalgyba pranešė, kad gaisras Baltarusijoje, besiribojančioje su Ukraina, nėra susijęs su gaisru Černobylio zonoje.

  Miškų gaisras Černobylio atominės elektrinės zonoje prasidėjo balandžio 4 dieną ir apėmė 20 ha plotą, vėliau, balandžio 7 dieną, gaisro plotas jau siekė 35 ha, gelbėtojai gesina gaisrą.

  Balandžio 5 dieną Ukrainos teisėsaugos pareigūnai nustatė asmens, kuris įtariamas dalyvavęs padegime Kotovsko girininkijoje, tapatybę. Pradėta baudžiamoji byla. Policija evakavo piliečius, gyvenančius Polesko kaime, esančiame netoli Černobylio.

  Anksčiau Ukrainos valstybinės pašalinių zonų valdymo agentūros viešosios tarybos narys Jaroslavas Jemeljanenka sakė, kad gaisras Černobylio zonoje yra už dviejų kilometrų nuo "Podlesno" radioaktyviųjų atliekų saugyklos, jis pasiekė Pripetę.

  Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Geraščenka teigė, kad gaisro išplitimo iš miškų Černobylio atominės elektrinės zonoje į branduolinių atliekų saugyklas pavojaus nėra.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad stebi gaisrų Černobylio zonoje situaciją. Antradienį Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba pranešė, kad gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus keturiuose miškinguose rajonuose, esančiuose Černobylio atominės elektrinės zonoje.

  Dar šia tema

  Beveik kaip prieš 35 metus. Sraigtasparniai kovoja su gaisru Černobylyje
  Ekspertai įvertino, ar Černobylio gaisrų dūmai gali pasiekti Lietuvą
  Gaisrų Černobylyje ugnis priartėjo prie branduolinių atliekų saugyklų
  Tegai:
  gaisras, Ukraina, Pripetė, Černobylis

  Svarbiausios temos