20:12 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Ukrainos ekstremaliųjų situacijų tarnybos, ugniagesiams pavyko suvaldyti gaisrą ir šiuo metu belieka likviduoti smilkimą

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Ukrainos gelbėtojai likvidavo gaisrą Černobylio atominės elektrinės zonoje, pranešime prezidentui Vladimirui Zelenskiui sakė Valstybinės ekstremaliųjų situacijų tarnybos vadovas Nikolajus Čečetkinas.

  "Ukrainos valstybinei ekstremalių situacijų tarnybai reikia dar keleto dienų, kad būtų užgesintas smilkimas <...> Į prezidento klausimą, kada tiksliai sustos gaisras atskirties zonoje, Nikolajus Čečetkinas atsakė, kad jo jau nebėra", — praneša RIA Novosti su nuoroda į Zelenskio biuro spaudos tarnybą.

  Prieš tai ugnies nepavyko užgesinti dešimt dienų. Praėjusią naktį situacija pablogėjo dėl stipraus vėjo, gaisrą buvo sunku suvaldyti. Todėl Valstybinė ekstremalių situacijų tarnyba siuntė daugiau įrangos ir personalo gaisrui likviduoti. Lietus ugniagesiams padėjo greičiau susidoroti su situacija.

  "Apskritai vakar ugniagesių komanda atliko 227 skrydžius, buvo sunaudota 500 tonų vandens. Zonoje radiacinis fonas yra normalus ir nedidėja", — pridūrė Čečetkinas.

  Anot jo, gelbėtojai neleido plisti gaisrui link karinių šaudmenų saugyklų, objektų "Prieglauda" ("Ukrytie") ir "Vektor", link Černobylio atominės elektrinės ir radioaktyviųjų atliekų saugyklos.

  Miškų gaisras Černobylio atominės elektrinės zonoje prasidėjo balandžio 4 dieną ir apėmė 20 ha plotą, vėliau, balandžio 7 dieną, gaisro plotas jau siekė 35 ha, gelbėtojai gesina gaisrą.

  Balandžio 5 dieną Ukrainos teisėsaugos pareigūnai nustatė asmens, kuris įtariamas dalyvavęs padegime Kotovsko girininkijoje, tapatybę. Pradėta baudžiamoji byla. Policija evakavo piliečius, gyvenančius Polesko kaime, esančiame netoli Černobylio.

  Dar šia tema

  Ekspertai įvertino, ar Černobylio gaisrų dūmai gali pasiekti Lietuvą
  Gaisras Černobylio zonoje nepaveikė radiacijos rodiklių Lenkijoje
  Ukraina praneša, kad grėsmės Černobylio AE infrastruktūrai nėra
  Tegai:
  Ukraina, gaisras, Černobylis

  Svarbiausios temos