00:36 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anot tyrėjų, ankstesnė patirtis parodė, kad pandemijas gali lydėti įvairūs sutrikimai, tokie kaip encefalopatija, psichozė, neuromuskulinės funkcijos sutrikimai ir keletas kitų

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Kalifornijos universiteto (JAV) mokslininkai perspėjo, kad užsikrėtę koronavirusu gali susidurti su daugybe neuropsichiatrinių ligų. Atitinkamas pranešimas spaudai paskelbtas "ScienceDirect" portale.

  Anot tyrėjų, ankstesnė patirtis parodė, kad pandemijas gali lydėti įvairūs sutrikimai, tokie kaip encefalopatija, psichozė, neuromuskulinės funkcijos sutrikimai ir keletas kitų. Be to, panašius pažeidimus galima pastebėti ir tiems, kurie jau buvo užsikrėtę.

  "COVID-19 yra reikšmingas streso veiksnys tiek žmonėms, tiek visoms bendruomenėms. Baiminamasi ligų, mirties ir neapibrėžtumo ateityje", — teigė viena iš tyrimo autorių Susie Hong.

  Kaip pažymėta pranešime spaudai, ankstesnių tyrimų rezultatai rodo neuropsichinių ligų padažnėjimą po gripo pandemijų XVIII–XIX amžiuje, taip pat padidėjusį letarginio encefalito atvejų skaičių Ispanijos gripo epidemijos metu 1918 metais.

  Be to, SARS, kiaulių gripo ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (MERS) epidemijų metu buvo nustatytas didesnis narkolepsijos, encefalito, Guillain-Barre sindromo ir kitų neuromuskulinių patologijų dažnis.

  "Jau yra pranešimų apie ūminius sindromus, susijusius su centrine nervų sistema (CNS), žmonėms, sergantiems COVID-19", — teigė Hong.

  Kaip pažymėjo tyrėjai, koronaviruso pandemijos neuropsichiatrinės pasekmės dar nežinomos. Tačiau, jų nuomone, šios pasekmės gali būti reikšmingos ir pasireikšti daugelį metų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 123 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Biologė apibūdino COVID-19 poveikį smegenims ir plaučiams
  Žiniasklaida: JAV veiksmai trukdo plėsti TVF potencialą
  Žiniasklaida: "nulinis" pacientas koronavirusu užsikrėtė Uhano laboratorijoje
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos