20:05 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Trečiadienį Baltuosiuose rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje Trampas pareiškė, kad JAV padės Rusijai ir kitoms šalims dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais (DPV), kai sukurs savo gaminius, susijusius su koronavirusu

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Prireikus Maskva pasinaudos JAV prezidento Donaldo Trampo pasiūlymu aprūpinti Rusiją medicinine įranga, taip pat plaučių ventiliacijos aparatais, sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Trečiadienį Baltuosiuose rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje Trampas pareiškė, kad JAV padės Rusijai ir kitoms šalims dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais (DPV), kai sukurs savo gaminius, susijusius su koronavirusu.

  Anksčiau pati Rusija į JAV siuntė krovinius su medicininėmis medžiagomis, tarp jų buvo ir DPV aparatų.

  "Labai pozityvu, ir iš tikrųjų Amerikos prezidentas kalbėjo apie šį pasirengimą per neseniai vykusį telefoninį pokalbį", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kaip Kremlius vertina Donaldo Trampo pasiūlymą.

  Jis paaiškino, kad anksčiau JAV "buvo laikotarpis, kai jos skatino tik plataus masto dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų gamybą", bet jų pramonė šioje srityje neišvystė reikiamų apsukų — Rusija teikė pagalbą būtent tuo metu.

  "Dabar Amerikos pramonė pamažu įgauna pagreitį. Prezidentas Trampas apie tai kalbėjo telefoninio pokalbio metu. Ir, jei reikės, žinoma, Rusija pasinaudos tokiu maloniu pasiūlymu", — teigė Peskovas.

  Jis priminė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, jog koronaviruso pandemijos grėsmė yra metas, kai reikia padėti vieni kitiems, naudotis visomis turimomis galimybėmis, siekiant apsaugoti savo piliečių sveikatą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 126 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Ekspertas apkaltino "Fox News" dalyvavimu informaciniame kare prieš Kiniją
  JT mano, kad bado dėl koronaviruso nebus
  Paaiškėjo, kas iš Lietuvos lengvaatlečių užsikrėtė koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, pagalba, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos