18:12 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jie atliko 113 įvairių rūšių vėžio tyrimų metaanalizę. Mėginiai paimti iš stemplės, skrandžio, kepenų, tulžies pūslės, kasos, žarnų. Taip pat ištirti galvos ir kaklo navikai

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Italijos mokslininkai patvirtino išvadą, kad aspirino vartojimas yra naudingas virškinimo sistemos navikų, įskaitant tuos, kuriuos sunku gydyti, prevencijai. Tyrimas paskelbtas žurnale "Annals of Oncology".

  Jie atliko 113 įvairių rūšių vėžio tyrimų metaanalizę. Mėginiai paimti iš stemplės, skrandžio, kepenų, tulžies pūslės, kasos, žarnų. Taip pat ištirti galvos ir kaklo navikai.

  Paaiškėjo, kad reguliarus vienos ar dviejų tablečių aspirino vartojimas per savaitę yra susijęs su mažesne šių vėžio rūšių išsivystymo rizika.

  Mokslininkai nustatė, kad aspirinas gali sumažinti žarnyno vėžio tikimybę 27 proc., skrandžio — 36 proc., stemplės — 33 proc., kasos — 22 proc.

  Tyrimas parodė, kad tikimybės dydis priklauso nuo aspirino dozės, tačiau tyrėjai paragino elgtis atsargiai, nes šie duomenys pagrįsti, remiantis palyginti nedideliu duomenų kiekiu.

  Mokslininkai taip pat perspėja, kad vaistas skystina kraują, o tai gali sukelti vidinį kraujavimą ir pažeisti organus, todėl nederėtų vartoti šio vaisto savarankiškai — tik gydytojas gali paskirti pacientui tinkamą dozę.

  Dar šia tema

  ULAC vadovas: yra galimybė, kad susirgimas COVID-19 priklauso nuo genų
  Mokslininkai išsklaidė mitą apie virusų nešiotojus
  Tegai:
  sveikata, mokslininkai, vėžys

  Svarbiausios temos