22:00 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Tyrimui atlikti buvo naudojamos Afrikos beždžionių inkstų ląstelės, užkrėstos koronavirusu, gautu iš paciento iš Vokietijos

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Grupė prancūzų mokslininkų iš Provanso universiteto nustatė, kad koronavirusas visiškai žūsta, kai jį 15 minučių veikia 92 laipsnių karštis. Jų išvados skelbiamos "bioRxiv" mokslinės medžiagos duomenų bazėje.

  Eksperimento metu tyrėjai valandą kaitino koronavirusą iki 60 laipsnių ir nustatė, kad po tokio poveikio kai kurie jo kamienai vis dar galėjo daugintis.

  Valandinis šildymas iki 60 laipsnių yra standartinis viruso sunaikinimo būdas, naudojamas daugelyje laboratorijų, kuriose tiriami paciento mėginiai. Visiškai sunaikinti koronavirusą pavyko 15 minučių kaitinant iki 92 laipsnių.

  Tyrimui atlikti mokslininkai panaudojo Afrikos beždžionių inkstų ląsteles, užkrėstas koronavirusu, gautu iš paciento iš Vokietijos. Užkrėstos ląstelės buvo dedamos į du mėgintuvėlius: vieną su švaria terpe, kitą su gyvūninės kilmės baltymais, imituojančiais tikras, o ne sterilias sąlygas.

  Atlikus standartinę kaitinimo procedūrą, virusas švarioje aplinkoje buvo sunaikintas, tačiau dalis jų liko nesteriliuose mėginiuose.

  Tyrėjai pasiūlė, kad norint sunaikinti mažai viruso turinčius mėginius gali pakakti standartinio dezaktyvavimo, tačiau to gali nepakakti mėginių, kuriuose yra daug viruso, atveju.

  Eksperimento autoriai pažymėjo, kad jų tyrimo rezultatai turėtų padėti parinkti tinkamiausią viruso nukenksminimo būdą, kad būtų užkirstas kelias medicinos darbuotojų, dirbančių tiesiogiai su mėginiais, užsikrėtimams.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 131 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Įvardytas pagrindinis simptomas, skiriantis koronavirusą nuo įprasto peršalimo
  Veryga paaiškino, kaip bus naudojami greitieji COVID-19 testai
  Tegai:
  koronavirusas, mokslininkai

  Svarbiausios temos