13:03 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas pažymėjo, kad du trečdaliai Ukrainos biudžeto pajamingos dalies yra pasiskolinti, todėl be paskolos iš Tarptautinio valiutos fondo nebus įmanoma mokėti pensijas ir atlyginimus

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui reikės ieškoti lėktuvo ir skubiai bėgti iš šalies, jei TVF nesuteiks eilinės paskolos. Tokią nuomonę televizijos kanalo "NewsOne" eteryje išsakė Kijevo politologas Michailas Pogrebinskis.

  Ekspertas pažymėjo, kad du trečdaliai Ukrainos biudžeto pajamingos dalies yra pasiskolinti, todėl be paskolos iš TVF nebus įmanoma mokėti pensijas ir atlyginimus.

  Jei valdžia priims sprendimą apie spausdinimo aparato paleidimą, po pusantro ar dviejų mėnesių po šito įvykio doleris kainuos apie 300 grivinų (dabar kursas siekia 27 grivinas už dolerį), perspėjo Pogrebinskis.

  Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, kuriuo nuo 2021 metų liepos 1 dienos panaikinamas žemės ūkio paskirties žemių pardavimo moratoriumas. Remiantis dokumentu, pirmuosius dvejus metus žemės galės nusipirkti tik fiziniai asmenys — Ukrainos piliečiai, tačiau ne daugiau kaip 100 hektarų į "vienas rankas". Nuo 2024 metų rinka bus atidaryta Ukrainos juridiniams asmenims, kurie kaip ir bendruomenės galės nusipirkti ne daugiau kaip dešimt tūkstančių hektarų į "vienas rankas".

  Dokumento priėmimas buvo laikomas kritiškai svarbiu, kad būtų gauta nauja TVF paskolų programa.

  Pagal valstybės biudžeto pokyčius šių metų BVP bus minus 3,9 %, vietoj prognozuojamo 3,7 % augimo, infliacija bus 8,7 %, o ne 5,5%, grivinos kursas bus 29,5 už dolerį, vietoje anksčiau prognozuotų 27 grivinų už dolerį.

  Dar šia tema

  Buvusį Ukrainos URM vadovą baugina Rusijos ir Vakarų "sandorio" perspektyva
  Ukrainos gynybos ministerija tikisi, kad jos statusas NATO bus pakeistas į "partnerystę"
  Ukrainos prezidento tinklalapyje pateiktoje Zelenskio biografijoje rasta klaidų
  Ukrainoje pareiškė, kad reikia kreiptis pagalbos į Rusiją
  Ukraina paskelbė apie pasirengimą "nevykdyti dujų tranzito" iš Rusijos
  Tegai:
  Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos