14:01 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot analitikų, šios raketos yra naudojamos "kritiškai svarbioms paleidimo į kosmosą misijoms, vykdomoms JAV nacionalinio saugumo labui"

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Amerikos "United Launch Alliance" (ULA) vadovas Tory Bruno savo Twitter sekėjams papasakojo, kodėl jo įmonė naudoja Rusijos raketinius variklius "RD-180".

  Anot jo, pasibaigus šaltajam karui, JAV vyriausybė paprašė ULA įsigyti šiuos variklius, kad "Rusijos raketų mokslininkai nebūtų Šiaurės Korėjoje ir Irane".

  Atsakydami sekėjai pažymėjo, kad "RD-180" yra labai galingas ir patikimas variklis, o analogai iš Amerikos yra brangesni.

  "RD-180" sumontuotas amerikietiškose transporto priemonėse-nešikliuose. Anot analitikų, šios raketos yra naudojamos "kritiškai svarbioms paleidimo į kosmosą misijoms, vykdomoms JAV nacionalinio saugumo labui".

  Anksčiau žurnalas "The National Interest" rašė, kad įstatymai įpareigoja JAV oro pajėgas atsisakyti "RD-180" naudojimo, tačiau, remiantis leidinio prognozėmis, tai neįvyks bent jau iki 2024 metų.

  Kongresas taip pat pripažino, kad per ateinančius dešimt metų neįmanoma pakeisti rusiškų variklių amerikietiškais.

  Dar šia tema

  Ekspertą nustebino JAV skundai dėl naujausios Rusijos raketos
  Rusijos URM: JAV atkartoja nepagrįstus kaltinimus Maskvai
  Tegai:
  variklis, raketos, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos