04:30 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Respublikos valdžia įsitikinusi, kad yra geriau pasirengusi koronaviruso pandemijai nei kitos šalys

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad kiti kritikuoja šalies kovos su koronaviruso COVID-19 plitimu metodą tam, kad "įkąstų" Baltarusijos lyderiui.

  Pirmadienį Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Baltarusijoje užregistruota 6,264 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 51 žmogus. Per pastarąsias tris dienas užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje išaugo apie 1,5 tūkst.

  "Dabar koronavirusas tapo politika. Visi žiūri, už ką gi įkąsti Lukašenkai, Baltarusijai — jie išsimušė iš vėžių. Todėl nereikia stebėtis. Visa tai todėl, kad išsaugojome sistemą [sveikatos apsaugos — Sputnik] ir sutvarkėme ją. Ir taip atsitiko, kad mes buvome daugiau ar mažiau pasirengę šiai infekcijai, ir ne tik jai", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

  Baltarusija kovoja su koronaviruso židiniais. Kaip pažymėta Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje, valdžios institucijos imasi priemonių pacientams, sergantiems koronavirusine infekcija, ir pirmojo ar antrojo lygio kontaktams nustatyti. Kovos su epidemijomis priemonės taikomos visoje šalyje, tačiau valdžios institucijos karantino neįvedė. Tuo tarpu Lukašenka anksčiau pranešė, kad Sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė jam kovoti "frontu" su COVID-19 plitimu, tačiau respublikai tam neužteks išteklių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 160 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lukašenka pažadėjo, kad Baltarusijoje nuo koronaviruso niekas nemirs
  Lukašenka papasakojo apie Baltarusijos kelią kovoje su koronavirusu
  Baltarusija tęsia pasirengimą gegužės 9 dienos paradui pandemijos metu
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos