19:28 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pasak Pasaulinės maisto programos vadovo, daugiau žmonių gali mirti nuo koronaviruso ekonominių padarinių nei nuo pačios ligos

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Žmonija gali sulaukti "biblinio masto" bado, jei jau šiuo metu nebus imtasi jokių veiksmų, pareiškė JT Pasaulinės maisto programos vykdomasis direktorius Deividas Bizlis (David Beasley).

  Remiantis organizacijos prognozėmis, 2020 metų pabaigoje pasaulyje apie 130 milijonų žmonių badaus nuo koronaviruso pandemijos padarinių.

  "Kol susiduriame su COVID-19 pandemija, esame ant bado pandemijos slenksčio. Šiandien kartu su koronavirusu mes susiduriame ne tik su pasauline epidemija tiesiogine šio žodžio prasme, bet ir su globalia humanitarine katastrofa", — pasakė jis JT Saugumo Tarybos posėdžio metu.

  Anot programos direktoriaus, milijonai žmonių, kurie gyvena konfliktų zonose, yra ant bado slenksčio. JT duomenimis, 35 milijonai žmonių susidūrė su bado krize.

  Bizlis pažymėjo, kad nuo ekonominių koronaviruso padarinių mirusių žmonių skaičius gali viršyti mirčių nuo pačios ligos skaičių.

  Balandžio pradžioje PSO, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ir Maisto ir žemės ūkio organizacijos atstovai pareiškė, kad kovos su koronavirusu priemonės gali pakenkti maisto tiekimui, pasaulinei prekybai ir pramonės saugai. Buvo pažymėta, kad pasikeitus pasiūlos ir paklausos pusiausvyrai, kainos gali smarkiai šoktelėti. Buvo pabrėžta, kad sutrikimai tiekimo grandinėse gali įvykti jau šių metų balandžio–gegužės mėnesiais.

  Anksčiau Tarptautinė darbo organizacija prognozavo, kad žmonių, praradusių darbą dėl koronaviruso pandemijos, skaičius iki šių metų pabaigos gali viršyti 25 milijonus. Ji taip pat pažymėjo, kad dabartinė krizė tapo rimčiausia po Antrojo pasaulinio karo, o nedarbo lygis gali žymiai viršyti tą, kuris buvo užfiksuotas per 2008–2009 metų finansinį kolapsą.

  Pasak ekspertų, dėl koronaviruso pandemijos gali įvykti pasaulinis ekonomikos nuosmukis. Remiantis Tarptautinio valiutos fondo pranešimu, balandžio pirmosiomis dienomis apie 80 šalių paprašė TVF finansinės paramos.

  Preliminariais ekspertų vertinimais, bendra koronaviruso plitimo žala pasaulio ekonomikai yra didesnė nei penki trilijonai dolerių.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Europai pranašaujama stipriausia ekonominė krizė
  PPO: nuosmukis dėl koronaviruso gali būti blogesnis nei 2008 metų krizė
  Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas
  Tegai:
  koronavirusas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), COVID-19, pandemija

  Svarbiausios temos