09:04 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Trampas antradienį pareiškė, kad priims įsakymą dėl laikino draudimo imigruoti į šalį dviem mėnesiams

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas patvirtino, kad trečiadienį pasirašys dekretą dėl imigracijos sustabdymo, praneša RIA Novosti.

  Trampas antradienį pareiškė, kad priims įsakymą dėl laikino draudimo imigruoti į šalį dviem mėnesiams. Anot jo, šis apribojimas bus taikomas norintiems gauti leidimą nuolat gyventi JAV — žaliąją kortelę. Jis pažymėjo, kad tai bus daroma siekiant apsaugoti amerikiečių, kurie dėl krizės liko bedarbiai, darbo vietas.

  "Šiandien aš pasirašysiu vykdomąjį dekretą, draudžiantį imigraciją į mūsų šalį. Tuo tarpu net ir be šio dekreto mūsų pietinė siena yra labai gerai apsaugota, net ir nuo prekybos žmonėms. Prie to prisideda 170 mylių [273,5 km — Sputnik] ilgio nauja siena ir 27 tūkstančiai Meksikos kareivių", — Twitter'yje rašė Trampas.

  Trampas per prezidento rinkimus pažadėjo atkurti tvarką prie pietinės sienos ir vykdyti imigracijos reformą. Su pergale rinkimuose jis pradėjo statyti sieną pasienyje su Meksika ir apribojo įvažiavimą į JAV septynių daugiausia musulmoniškų šalių piliečiams ir pabėgėliams, aiškindamas tai terorizmo grėsme.

  Jis taip pat ne kartą išreiškė nepasitenkinimą esama imigracijos sistema, kai į šalį dažniausiai patenka JAV gyvenančių imigrantų artimieji. Prezidentas pasiūlė įvesti naują sistemą, pagal kurią būtų atsižvelgiama į naujojo imigranto naudingumą visuomenei, įskaitant išsilavinimą ir sugebėjimą dirbti. Donaldo Trampo iniciatyvai Kongresas nepritarė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,4 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 169 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  JAV atsisakė pripažinti PSO vaidmenį kovoje su koronavirusu svarbiausiu
  Rusijos Su-35 perima JAV žvalgybiniai lėktuvai: ko ieško amerikiečiai?
  Tegai:
  imigracija, imigrantai, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos