19:40 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  JT generalinis sekretorius pažymėjo, kad pandemijos sukelta krizė gali atskleisti "dideles viešųjų paslaugų teikimo spragas ir struktūrinę nelygybę, trukdančią naudotis jomis"

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijas Guteresas teigė, kad koronaviruso pandemija gali sukelti žmogaus teisių krizę, ir paragino viso pasaulio šalis užkirsti kelią represinėms priemonėms kovoje su COVID-19, praneša RIA Novosti.

  "Kai kuriose šalyse didėjant etnonacionalizmui, populizmui, autoritarizmui ir nesilaikant žmogaus teisių, esama krizė gali tapti represinių priemonių pretekstu su pandemija nesusijusiems tikslams... Labiau nei bet kada vyriausybės privalo užtikrinti skaidrumą, greitą reagavimą ir atsakomybę", — sakė jis.

  Guteresas pažymėjo, kad pandemijos sukelta krizė gali atskleisti "dideles viešųjų paslaugų teikimo spragas ir struktūrinę nelygybę, trukdančią naudotis jomis".

  Anot jo, pasaulis liudija apie "neapykantos padidėjimą", pažeidžiamų gyventojų grupių diskriminaciją ir kyla pavojus, kad valdžios institucijos imsis griežtų priemonių, siekdamos užtikrinti saugumą.

  "Turime užtikrinti, kad visos skubios priemonės, įskaitant nepaprastąją padėtį, būtų teisėtos, proporcingos, būtinos ir nediskriminuojamos, kad joms būtų skiriamas ypatingas dėmesys ir laikas, ir kad jos būtų kuo griežtesnės, siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą", — sakė generalinis sekretorius.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,4 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 169 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Ekspertas: iš visų COVID-19 atmainų europietiška yra agresyviausia
  Amerika pademonstravo tikrąją grėsmę Rusijai keliančią jėgą
  KAM gautas suklastotas laiškas dėl NATO karių išvedimo iš Lietuvos
  Tegai:
  krizė, koronavirusas, Antonio Guterresas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos