04:28 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  PSO Baltarusijoje dirbo balandžio 8–11 dienomis, kad įvertintų koronaviruso situaciją. Anksčiau sprendimą kviesti tarptautinės organizacijos ekspertus priėmė Lukašenka

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Baltarusija neatmes Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų dėl kovos su naujuoju koronavirusu, tačiau ji veiks atsižvelgdama į situaciją, ketvirtadienį Minske sakė prezidentas Aleksandras Lukašenka, praneša RIA Novosti.

  "PSO siūlomos priemonės turėtų būti ištirtos. Negalime jų atmesti. Tačiau mes turime atitinkamai elgtis, remdamiesi rekomendacijų rinkiniu ir savo patirtimi", — sakė Lukašenka susitikime dėl prioritetinių priemonių, užtikrinančių tvarų ekonominį ir socialinį darbą Europos Sąjungoje pandemijos sąlygomis. Jo žodžiai cituojami oficialioje Baltarusijos prezidento svetainėje.

  Baltarusijos vadovas pridūrė, kad nereikėtų elgtis atsitiktinai ir "dėl viso pikto, blogiau nebus".

  "Vakar Pasaulio sveikatos organizacija man atsiuntė laišką ir padėkojo mūsų šaliai už veiksmus, kurių imamės kovoje su liga", — sakė Lukašenka.

  PSO Baltarusijoje dirbo balandžio 8–11 dienomis, kad įvertintų koronaviruso situaciją. Anksčiau sprendimą kviesti tarptautinės organizacijos ekspertus priėmė Lukašenka.

  PSO rekomendavo Baltarusijai koronaviruso sąlygomis sustiprinti piliečių socialinio atstumo skatinimo priemones, taip pat atšaukti sporto ir kitus viešus renginius bei perkelti ugdymo procesą į virtualią erdvę.

  Remdamasis misijos rezultatais, Lukašenka teigė, kad PSO ekspertai patarė jam imtis griežtesnių priemonių kovoje su COVID-19 — paskelbti karantiną arba komendanto valandą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,5 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 172 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lukašenka paaiškino Baltarusijos kovos su COVID-19 metodų kritiką
  PSO patarė Baltarusijai įvesti karantiną
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos