06:16 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2364)

  Pasak JAV valstybės sekretoriaus, tokios maisto rinkos yra pagrindiniai nelegalaus laukinės gyvūnijos pardavimo židiniai ir kelia ligų atsiradimo ir plitimo pavojų: jos "galėjo atlikti lemiamą vaidmenį plintant COVID-19 pandemijai"

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Gen Šuanas ketvirtadienį vykusioje konferencijoje teigė, kad šalyje nėra vadinamųjų "šlapiųjų rinkų", kuriose būtų prekiaujama laukiniais gyvūnais, praneša RIA Novosti.

  "Pirmiausia norėčiau paaiškinti, kad Kinijoje nėra vadinamųjų "šlapiųjų rinkų", kuriose būtų prekiaujama laukiniais gyvūnais. Kinijoje dažnai galima pamatyti ūkininkų ir jūros gėrybių turgavietes, kuriose prekiaujama šviežia mėsa, žuvimi, daržovėmis, jūros gėrybėmis ir kitais žemės ūkio produktais, o gyvų naminių paukščių pardavimo rinkų yra labai mažai", — teigė diplomatas.

  Anot jo, tiek Kinijoje, tiek daugelyje Pietryčių Azijos šalių, taip pat kitose besivystančiose šalyse yra tokių rinkų, jos glaudžiai susijusios su kasdieniu vietos žmonių gyvenimu.

  Jis pabrėžė, kad tarptautinėje teisėje nėra draudimų atidaryti tokias rinkas ar jose veikti. Be to, savo ruožtu Kinijos valdžia anksčiau buvo nusprendusi uždrausti nelegalią medžioklę ir prekybą laukiniais gyvūnais ir įvedė draudimą vartoti laukinių gyvūnų mėsą.

  "Prekyba laukiniais gyvūnais yra neteisėta. Su tuo susiję asmenys bus atsakingi įstatymų nustatyta tvarka. Kinijos vyriausybė visada iškelia saugą ir žmonių sveikatą kaip svarbiausią prioritetą. Po COVID-19 protrūkio kompetentingos institucijos ir vietos valdžios institucijos ėmėsi priemonių sugriežtinti ūkininkų ir jūros gėrybių rinkų reguliavimą, kad įsitikintų, jog įgyvendinamos visos gyvūnų epidemijų prevencijos ir kontrolės priemonės", — pabrėžė jis.

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paragino Kiniją ir kitas šalis visam laikui uždaryti vadinamąsias "šlapiąsias rinkas", kuriose parduodami laukiniai gyvūnai, kad būtų galima kovoti su nelegalia prekyba ir sumažinti riziką visuomenės sveikatai.

  Pasak valstybės sekretoriaus, tokios maisto rinkos yra pagrindiniai nelegalaus laukinės gyvūnijos pardavimo židiniai ir kelia ligų atsiradimo ir plitimo pavojų: jos "galėjo atlikti lemiamą vaidmenį plintant COVID-19 pandemijai".

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2364)

  Dar šia tema

  Pompėjas ragina Kiniją uždaryti rinkas, kuriose prekiaujama laukiniais gyvūnais
  Ekspertai papasakojo apie Indijos įtraukimą į JAV konfrontaciją su Kinija
  Tegai:
  pandemija, koronavirusas, prekyba, gyvūnai, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos