07:27 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos prezidento teigimu, šiuose rajonuose būtina statyti daugiašakias įvairių krypčių įmonių grupes, kad būtų galima ne tik atkurti šias teritorijas, bet ir jas plėtoti

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Teritorijas, kurios nukentėjo dėl Černobylio atominės elektrinės katastrofos, reikia toliau reabilituoti ir apgyvendinti, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka kelionės į Gomelio sritį metu.

  "Tai yra nedidelis žemės gabalas. Bet kas ten bus rytoj ar porytoj, kokios perspektyvos? Turime pažiūrėti, kaip laikui bėgant grąžinsime draustinę zoną. O ką galime dabar ten paimti? Negalima išmesti nė vieno hektaro žemės", — pabrėžė Lukašenka.

  Kaip pranešė Baltarusijos vadovo spaudos tarnyba, prezidentas nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerijai pranešti, kas dabar vyksta 30 kilometrų atstumo nuo Černobylio elektrinės esančioje išskirtinėje zonoje, taip pat parengti planą, kaip sukurti daugiašakias pramones paveiktuose regionuose.

  "Mes kol kas nežinome tiksliai, kokiame lygyje esame ir kieno sąskaita galima pridėti. Todėl turime revizuoti — tai Braginas, Narovlia, Choiniki", — pasakė Lukašenka.

  Anot jo, šiose rajonuose būtina statyti daugiašakias įvairių krypčių įmonių grupes, kad būtų galima ne tik atkurti šias teritorijas, bet ir jas plėtoti.

  Kelionės metu Lukašenka sraigtasparniu apskraidė Narovlianskio regioną, susipažino su lauko darbų eiga ir atvykęs paklausė, kokia yra apskritai regiono socialinė ir ekonominė plėtra.

  "Tu net negalvok, kad mes turime dėl tam tikrų psichozių ar pandemijų, epidemijų sumažinti gamybą. Tai neleistina. Nėra jokio kito varianto. Jei sėdėsite: "Štai pandemija, duokite mums pinigų" <...> Niekas neduos — tai reiškia palaidoti pinigus. Jūs išnagrinėkite rinkas visomis kryptimis, pradedant nuo porceliano gamyklos ir baigiant "Gomselmašu", — pasakė Lukašenka regiono gubernatoriui.

  Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko branduolinis reaktorius sprogo 1986 metų balandžio 26 dieną. Bendras radiacijos užteršimo plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų. Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų. Be to, radioaktyvusis užteršimas paveikė 19 Rusijos regionų, kurių plotas beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų ir kur gyvena 2,6 mln. žmonių.

  Dar šia tema

  Černobylio AE išskirtinėje zonoje ženkliai padidėjo radiacijos lygis
  Medikams bus atiduoti kostiumai iš serialo "Černobylis"
  Beveik kaip prieš 35 metus. Sraigtasparniai kovoja su gaisru Černobylyje
  Černobylio AE zonoje ir toliau gesinami smilkstantys židiniai
  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos