01:20 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad elektrinės zonoje ir Žytomyro regione smilksta kelmai, medienos liekanos ir durpynai

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Černobylio atominės elektrinės išskirtinėje zonoje ir Žytomyro regione, praneša Ukrainos valstybinė avarinė tarnyba.

  Ataskaitoje teigiama, kad pagrindinės pastangos yra nukreiptos į du smilkimo židinius — medienos ir durpių liekanas.

  Gesinime dalyvavo daugiau nei 1000 žmonių ir 234 įrenginiai, įskaitant aviaciją, kurie nuo darbo pradžios išpylė daugiau nei 5 tūkstančius tonų vandens.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad gaisrai sunaikino daugiau nei 11 tūkstančių hektarų miško Černobylio zonoje, o vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas teigė, kad Ukrainos gelbėtojai pašalino visus gaisro šaltinius minėtoje zonoje.

  Gaisras Černobylio zonoje kilo balandžio 4 dieną ir apėmė 20 ha plotą, tačiau vėliau dėl vėjo gaisras išplito iki 35 ha.

  Ukrainos valstybinė ekstremaliųjų situacijų tarnyba balandžio 14 dieną pranešė, kad gaisrą buvo įmanoma lokalizuoti ir planuota per kelias dienas jį visiškai užgesinti. Tačiau stiprūs vėjai vėl išplėtė degimo sritį.

  Gelbėtojams pavyko užkirsti kelią gaisrui Černobylio atominėje elektrinėje ir saugyklose su radioaktyviosiomis atliekomis. Radionuklidų perteklius ore virš išskirtinės zonos ir gretimų teritorijų nebuvo užfiksuotas.

  Gelbėtojai ir policija kaip galimą gaisrų atsiradimo versiją įvardijo mažai snieguotą žiemą ir sausą miškų paviršių.

  Nelaimė Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, kai sprogo ketvirtasis branduolinis reaktorius. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų. Ukrainoje užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų.

  Dar šia tema

  Ukrainos gelbėtojai parodė, kas vyksta Černobylio zonoje — video
  Ignalinos rajone, pasienyje su Baltarusija, kilo gaisras
  Tegai:
  gaisras, Černobylis

  Svarbiausios temos